date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۴۶:۴۹ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

تحولات سوریه|پیشروی چشمگیر ارتش سوریه در حومه حماه

تحولات سوریه|پیشروی چشمگیر ارتش سوریه در حومه حماه

رسانه‌های سوری از پیشروی چشمگیر نیروهای ارتش این کشور علیه گروه‌های تروریستی در حومه حماه خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه ( سانا )، یگان‌های ارتش عربی سوریه در ادامه عملیات خود علیه گروه‌های تروریستی، شماری از عناصر گروه تروریستی النصره و گروه‌های مرتبط با آن را در حومه جنوب شرقی حماه، به هلاکت رساند.

خبرنگار سانا در حماه گزارش داد که یگان‌های ارتش سوریه پیشروی چشمگیری در تعقیب عناصر تروریست در اطراف "جبل‌الکن" کسب کردند و آخرین مراکز تجمع تروریست‌ها در چندین منطقه از جمله "وادی‌الحبیبه"، "ارض قبر‌الشیخه"، "ظهره‌جبابی"، "ظهره‌الجاسیه"، "ارض‌الجاسیه"، "وادی‌القرباط" در جنوب روستای "قبة الکردی" واقع در حومه جنوب شرقی حماه را نابود کردند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین "بیت الری"، "جبل الکن" و "وادی الخنزیر" در حومه جنوبی حماه را به کنترل خود در آوردند.

پیشروی ارتش سوریه در حومه جنوب شرقی حماه بعد از وارد آمدن خسارات سنگین مالی و جانی به تروریست‌ها و هلاکت شماری از آن‌ها از جمله "راکان ترکی الرضا" و "عبدالجیل مروان" محقق شد.

در تعدادی از روستاها و شهرک‌های حومه حماه و حمص، برخی گروه‌های تروریستی وجود دارند که زیرساخت‌ها، روستاها و شهرک‌های مجاور را هدف حملات خمپاره‌ای خود قرار می‌دهند. روز دوشنبه در پی حملات خمپاره‌ای گروه‌های تروریستی به روستای "الاشرفیه" در حومه شمالی حمص، یک زن سوری کشته و یک دختربچه نیز زخمی شد.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها