date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۴۳:۳۸ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

تحولات یمن|شهادت 6 عضو یک خانواده یمنی در حمله جنگنده‌های سعودی

تحولات یمن|شهادت 6 عضو یک خانواده یمنی در حمله جنگنده‌های سعودی

رسانه‌های یمنی از شهادت 6 عضو یک خانواده یمنی در حمله جنگنده‌های سعودی خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، در پی حمله جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به منزل شهروندان یمنی در منطقه "الحائط" در بخش "حیس" واقع در استان الحدیده، 6 عضو یک خانواده به شهادت رسیدند.

در مقابل یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به حملات عربستان، با یک فروند موشک بالستیک از نوع "بدر‌1"، نیروگاه برق منطقه نجران در جنوب عربستان را هدف قرار داد.

از سوی دیگر یک منبع نظامی گفت که یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به تداوم حملات عربستان، مراکز تجمع مزدوران ارتش سعودی در منطقه "البقع" در اطراف نجران را با یک فروند موشک "زلزال 2" هدف قرار دادند.

این منبع افزود که مواضع و مراکز تجمع مزدوران ارتش سعودی در منطقه البقع هدف حملات راکتی و توپخانه‌ای گسترده نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفت.

حمله نیروهای یمنی به مراکز تجمع نظامیان سعودی در جیزان و نجران

یک منبع نظامی گفت که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با موشک‌های کاتیوشا مراکز تجمع نظامیان سعودی و خودروهای آن‌ها در مرکز "ضهیان" در جیزان را هدف قرار دادند.

وی افزود: نیروهای یمنی مراکز تجمع نظامیان سعودی و استحکامات آن‌ها در دو پایگاه "الخشل" و "ملحمه" در جیزان را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

این منبع همچنین اظهار داشت که یگان توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مراکز تجمع نظامیان سعودی و مزدوران آن‌ها در دو پایگاه "الشرفه" و "المخروق الکبیر" در جیزان را گلوله‌باران کرد.

تجمعات اعتراض‌آمیز یمنی‌ها در محکومیت ادامه تجاوز

اهالی بخش "خب و الشعف" در استان الجوف با برگزاری چندین تجمع اعتراض‌آمیز، ادامه تجاوز سعودی آمریکایی به یمن را محکوم کردند.

معترضان بر ضرورت حمایت از جبهه‌های نبرد از متجاوزان از طریق کمک‌های مادی و اعزام نیرو به جبهه‌ها تا آزادسازی تمام مناطق یمن از لوث متجاوزان و مزدوران آن‌ها تاکید کردند.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها