کرمانشاه| دستور رئیس‌جمهور به مسئولان برای رفع هرچه‌سریع‌تر مشکلات زلزله‌زدگان

کرمانشاه| دستور رئیس‌جمهور به مسئولان برای رفع هرچه‌سریع‌تر مشکلات زلزله‌زدگان
دسته خبری: سیاست|دولت

رئیس‌جمهور با بیان اینکه تمام تلاش دولت تکمیل اسکان دائمی روستاها در اسرع وقت است، گفت: باید مسکن‌ها مقاوم بسازیم و آمادگی‌ها در برابر بلایای طبیعی را افزایش دهیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه ، حجت‌الاسلام والمسلمین ‌حسن روحانی در جریان ‌بازدید از روستای زلزله‌زده "فتاح بگ" در شهرستان قصرشیرین ضمن دیدار با مردم این منطقه و گفتگو با آنان از نزدیک در جریان روند بازسازی منازل و جبران خسارت‌های مردم قرار گرفت.

رئیس جمهور با حضور در کانکس‌ها و منازل روستائیان این منطقه در فضایی صمیمی با آنان به گفتگو پرداخت و از نیازها و مشکلات آنها مطلع شد و دستورات لازم را برای رفع هرچه سریع‌تر کاستی‌ها و مشکلات آنان به مسئولان ذی‌ربط صادر کرد.

‌روحانی سپس در جمع مردم روستای فتاح‌بگ، ضمن تبریک ایام نوروز و آغاز سال جدید، گفت: دولت و مردم ایران در غم و رنج شما سهیم و شریک بودند و شما کار بزرگی را با صبر و مقاومت خود در برابر حادثه ناگوار زلزله انجام دادید.

رئیس جمهور با اشاره به بازدید خود از یکی از منازل روستاییان که در برابر زلزله مقاوم بوده و آسیب چندانی ندیده است، گفت: این نشان می‌دهد اگر ما بتوانیم منازل را با اصول درست و مصالح و مهندسی خوب و دقیق بسازیم، می‌تواند در برابر بلایا و ‌مشکلات مقاوم باشد.

‌روحانی با تاکید بر اینکه "باید مسکن‌ها را مقاوم بسازیم و آمادگی‌ها در برابر بلایای طبیعی را افزایش دهیم"، اظهار داشت: روحیه شما مردم قابل تحسین است؛ حفظ روحیه شاد و مقاوم با وجود مشکلات و رنج و زحمت فراوان کار راحتی نیست.

رئیس جمهور افزود: تمام تلاش ما تکمیل اسکان دائمی روستاها در اسرع وقت است و اینکه بتوانیم امکانات و ساختمان‌های مورد نیاز مانند درمانگاه، مدرسه و ... را برای این مناطق فراهم کنیم.

‌روحانی گفت: دولت با همه توان تا زمانی که همه منازل مردم در مناطق زلزله‌زده ساخته شود کنار شما خواهد بود.

انتهای پیام/*

نمایش موجودیت‌ها