date_range دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۳۴:۱۲ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

اتحادیه اروپا خواستار ازسرگرفته شدن مذاکرات صلح در سوریه شد

اتحادیه اروپا خواستار ازسرگرفته شدن مذاکرات صلح در سوریه شد

اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای خواستار ازسرگرفته شدن مذاکرات صلح در سوریه شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نیاز آمریکا، فرانسه و انگلیس برای  حمله هوایی به سوریه را درک می‌کند اما خواستار از سرگرفته شدن مذاکرات صلح در سوریه برای پایان دادن به جنگ در این کشور شد.

شورای امور خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست 28  وزیر خارجه این اتحادیه در بروکسل مدعی شد: حمله با هدف جلوگیری از استفاده بیشتر از تسلیحات شیمیایی توسط نظام سوریه برای کشتن مردم خود بوده است.

آمریکا، فرانسه و انگلیس بامداد شنبه با بهانه کردن وقوع حمله شیمیایی در منطقه «دوما» در غوطه شرقی، اهدافی در سوریه را هدف حمله قرار دادند.

دولت سوریه هر گونه دخالت در حمله شیمیایی را رد و از بازرسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی برای انجام بررسی‌های لازم دعوت کرده است. حمله کشورهای غربی به سوریه قبل از آغاز تحقیقات بازرسان این سازمان انجام شد.

ادعای وقوع حمله شیمیایی در «دوما» در حالی شنبه شب 18 فروردین‌ماه (7 آوریل) توسط معارضان سوری مطرح شد که ارتش سوریه در حال پیشروی در این منطقه بود.

دولت سوریه در سال 2013 با همکاری روسیه و تحت نظارت کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله آمریکا و سازمان ملل، تمام سلاح‌های شیمیایی خود را نابود کرد.

انتهای پیام/.

نمایش موجودیت‌ها