date_range یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۰۱:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

درستی در مصاحبه با رادیو گفت وگو: قبیله‌گرایی در اتاق اصناف رواج پیدا کرده است

درستی در مصاحبه با رادیو گفت وگو: قبیله‌گرایی در اتاق اصناف رواج پیدا کرده است

نایب‌رئیس اول اتاق اصناف تهران گفت: از سال 92 تاکنون در اتاق اصناف قبیله‌گرایی رواج پیدا کرده و برخی به دنبال جایگزینی افراد موردنظر خود در کرسی‌ها هستند.

ابراهیم درستی، نایب رییس اول اتاق اصناف تهران، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص نقش آفرینی اصناف در اقتصاد ایران، گفت: با سازمان امور مالیاتی تفاهم نامه ای منعقد شد که در آن اصنافی که تا یک میلیارد چرخش مالی داشته و خرید و فروش انجام داده باشند 5 درصد و گروه دوم که از 1 تا 3 میلیارد فروش داشته اند مشمول 12 درصد معافیت مالیاتی خواهند شد.

وی افزود: تفکرات شخصی و سلیقه ای در تصمیم گیری ها و اجرای برنامه ها موجب مشکلات و معضلات فراوانی برای اصناف شده است.

درستی با بیان اینکه وزارت صنعت باید نظارت بیشتری در خصوص معضلات اصناف داشته باشد، گفت: در حدود 5 ماه است که هییت رییسه اتاق اصناف ایران تشکیل جلسه نمی دهد و در برگزاری همایش های مختلف نیز در این رابطه پیگیری و نظارتی صورت نمی پذیرد.

نایب رییس اول اتاق اصناف تهران ادامه داد: از سال 92 تاکنون در اتاق اصناف قبیله گرایی رواج پیدا کرده و برخی به دنبال جایگزینی افراد موردنظر خود در کرسی های مختلف این مجموعه هستند.

وی تصریح کرد: با وجود مشکلات و چالش های فراوان اصناف تاکنون وزارت صنعت جلسه ای با هیئت رییسه اتاق اصناف نداشته است و ما خواستار این هستیم که این وزارتخانه تعامل بیشتری در جهت رفع مشکلات با ما داشته باشد.

نمایش موجودیت‌ها