date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۲۸:۳۹ ب.ظ

مورد عجیب علی‌قلی‌زاده؛ معافیت از سربازی به دلیل همراهی کاروان تیم ملی در جام جهانی!

مورد عجیب علی‌قلی‌زاده؛ معافیت از سربازی به دلیل همراهی کاروان تیم ملی در جام جهانی!
منبع خبر: طرفداری
دسته خبری: ورزش|فوتبال

وزیر ورزش با ارسال نامه‌ای به ستادکل نیروهای مسلح خواستار معافیت 7 بازیکن تیم ملی از انجام خدمت سربازی شده است.

طرفداری - پس از نمایش های بسیار خوب و فراتر از انتظار ملی پوشان در مسابقات جام جهانی روسیه، وزیر ورزش و جوانان برای اعطای معافیت از خدمت وظیفه عمومی برای هفت نفر از اعضای تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی اقدام کرد . طبق نامه مسعود سلطانی فر به ستاد کل نیروهای مسلح، وزیر ورزش و جوانان خواستار همکاری ستاد کل در اعطای معافیت از دوره ضروری خدمت سعید عزت اللهی، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، سید مجید حسینی، علیرضا بیرانوند، مهدی ترابی و علی قلی زاده شده است.

پس از انتشار این خبر، واکنش های منفی زیادی در فضای مجازی به این موضوع صورت گرفته‌است. طبق تبصره 4 ماده واحده قانون سرباز قهرمانی، تنها مقام اول تا سوم مسابقات جام جهانی فوتبال با درخواست وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیرو های مسلح، شامل معافیت از انجام دوره ضروری خدمت می‌شود. حال آنکه ملی‌پوشان علی رغم نمایش های شایسته خود، نمی‌توانند طبق قانون با معافیت از انجام خدمت روبرو شوند. مورد عجیب علی‌قلی‌زاده؛ معافیت از سربازی به دلیل همراهی کاروان تیم ملی در جام جهانی!

با این حال، مورد عجیب‌ترِ درخواست وزیر ورزش و جوانان از ستاد کل نیرو های مسلح، نام بردن از علی قلی ‌زاده می‌باشد. مهاجم تیم شارلوا بلژیک که پیش تر در تیم فوتبال سایپا عضویت داشته، نفر بیست و چهارم کاروان اعزامی ایران به مسابقات جام جهانی بوده و نامش در لیست بازیکنان ایران در این مسابقات نبوده است! ظاهرا علاوه بر سربازان قهرمان ایران در جام جهانی، طرح معافیت از خدمت، شامل همراهانِ قهرمان ایران در جام جهانی نیز می‌شود. شاید در پاسخ به این تناقض، بتوان حل مشکلات آتیه ملی‌پوشان در مسیر جام ملتهای آسیا را بهانه کرد. البته با ایراد این بهانه، دلیل معافیت از خدمت سردار آزمون که از دیدارهای ملی خداحافظی کرده است، زیر سوال می‌رود!

تصویرها
مورد عجیب علی‌قلی‌زاده؛ معافیت از سربازی به دلیل همراهی کاروان تیم ملی در جام جهانی!
نمایش موجودیت‌ها