date_range جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۲۸:۵۷ ب.ظ

فغانی: هازارد بسیار بااخلاق و به همان اندازه رونالدو مغرور بود؛ اینفانتینو گفت که شما استحقاق بیشتری داشتید

فغانی: هازارد بسیار بااخلاق و به همان اندازه رونالدو مغرور بود؛ اینفانتینو گفت که شما استحقاق بیشتری داشتید
منبع خبر: طرفداری
دسته خبری: ورزش|فوتبال

علیرضا فغانی از جام جهانی و تجربه‌هایش در این جام می‌گوید.

طرفداری - علیرضا فغانی، داور ایرانی که در جام جهانی عملکرد فوق العاده ای داشت در خصوص قضاوت در این جام می گوید.

به گزارش فدراسیون فوتبال ، علیرضا فغانی در مورد قضاوت‌هایی که در جام جهانی انجام داد، گفت‌:

خدا را شکر در جام جهانی همه چیز به خوبی برای تیم داوری ایران پیش رفت. آنچه مسلم است در اوج خوشبختی و موفقیت معمولا لحظات سختی‌هایی که سپری کردیم را به یاد می‌آوریم.

داور دیدار رده بندی جام جهانی ٢٠١٨ در ادامه خاطرنشان کرد:

برای من یک لحظه در جام جهانی حاوی پیام‌های زیادی بود. زمانی که بعد از دیدار رده بندی روی سکو رفتم با دو انگشت به سمت خدا اشاره کردم و هدفم این بود که اگر خیلی‌ها به ما گفتند حقتان قضاوت فینال جام جهانی بوده اما عوامل دیگری نقش داشت که باز هم هدفم شکرگزازی از خالق بود که با عزت جام را پشت سر گذاشتیم و هدف دیگرم از اشاره به خالق این بود که به جوانانی که بعضی وقتها در گفتگویی که با آنها دارم گلایه می‌کنند بگویم نباید دست از تلاش بردارند و با کوشش زیاد به خدا توکل کنند.

فغانی  قدرشناسی مردم ایران را در قبال جامعه ورزش مورد توجه قرار داد و تصریح کرد:

اشک‌ها و لبخند‌های مردم ایران در قبال تلاش غیرتمندانه بازیکنان تیم ملی که به چشم خود دیدند در جام جهانی سنگ تمام گذاشتند‌‌ و تقدیر از زحمت آنها بیانگر قدرشناسی مردم ایران است که در قبال تیم داوری هم وجود داشت و همین حمایت‌های مردم‌، مسولین و رسانه‌ها برای ما هم روحیه بخش بود تا جاییکه برای عزت نام ایران به عنوان نماینده ٨٠ میلیون ایرانی با خاطره خوب جام را ترک کردیم و هر چهار قضاوت تیم داوری ایران خدا را شکر با سربلندی برای کشورمان همراه شد.

داور تاریخ ساز فوتبال ایران نقش خانواده را در موفقیت داوران پررنگ و مثمر ثمر دانست و گفت:

همانقدر که خانواده‌ها برای قهرمانان تلاش می‌کنند ، خانواده‌های داوران نیز در موفقیت ها نقش ارزند‌ه‌ای دارند.

وی افزود: 

٤٢ روز از خانواده دور بودم اما وقتی آنها را در فرودگاه در آغوش گرفتم بهترین هدیه برای من بود‌. از طرفی نقش همسرم در تربیت فرزندان و کشیدن بار زندگی غیرقابل انکار است و امیدوارم بتوانم جبران کنم.

فغانی در خصوص قضاوت داوران آرژانتینی در بازی فینال با توجه به شایستگی داوران ایرانی گفت :

تیم داوری هلند و برزیل هم عملکرد خوبی داشتند و داوران ارژانتینی به دلیل کیفیت بهتر فنی انتخاب نشدند اما من نمی خواهم به مسایل پشت پرده داوری دنیا ورود کنم و حتی خدا را شکر می‌کنم که چهار قضاوت خوب انجام دادم‌، چرا که چهار قضاوت خوب را بهتر از این می‌‌دانم که سه قضاوت خوب انجام می‌دادیم بعد به فینال می‌رسیدیم و با یک قضاوت بد خاطره تلخ از ما بجا‌ می‌ماند‌.داور آرژانتینی اگر تکنولوژی VAR نبود باید تا اخر عمر پاسخگو می‌بود.

وی افزود: 

از اینکه در بین سی تیم داوری تا روز پایانی جام جهانی حضور داشتیم و ذهن ما سربلندی ایران بود‌، افتخار بزرگی است و دیگر به مسائلی که باعث قضاوت داور ارژانتینی در فینال شد نمی‌پردازیم.

 فغانی بهترین لحظه جام جهانی را برای تیم داوری تایید شایستگی رییس فیفا نسبت به داوران ایران عنوان و خاطر نشان کرد:

در لحظه‌ای که رییس فیفا برای اهدا مدال آمد به ما گفت استحقاق بالاتری داشتید و این مهم لحظه غرور آفرینی بود که توانستیم نام ایران را سربلند نگاه داریم‌.

داور پرافتخار فوتبال ایران، گفت‌:

از حمایت‌های مردم و مسولین به نیکی نام مَی برم از دیدارهای رییس جمهور تا سلطانی فر‌و پیام‌های پر مهر و روحیه بخش این عزیزان در موفقیت ما نقش داشت‌.

فغانی در مورد بازیکنان جام جهانی گفت‌:

ادن هازارد بازیکن تیم ملی بلژیک که قضاوت دیدار آنها با انگلیس را در بازی رده بندی بر عهده داشتم بسیار با اخلاق و فوق العاده فنی است و به همان اندازه رونالدو فوق العاده مغرور است

نمایش موجودیت‌ها