date_range یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۳۲:۵۴ ب.ظ

خشم هواداران یوونتوس از طرح جدید پیراهن تیم خود؛ درست یا غلط؟

خشم هواداران یوونتوس از طرح جدید پیراهن تیم خود؛ درست یا غلط؟
منبع خبر: طرفداری
دسته خبری: ورزش|فوتبال

بسیاری از هواداران فوتبال و به‌خصوص هواداران یوونتوس، معتقدند که طرح پیراهن این تیم زیبا نیست اما فقط عدم زیبایی علت خشم عده‌ای از هواداران یووه نیست.

اختصاصی طرفداری - یوونتوس چند هفته پیش از کیت خانگی خود برای فصل 20-2019 رونمایی کرد اما این پیراهن چندان مورد استقبال هواداران یوونتوس قرار نگرفت چون آن‌ها طرح پیراهن جدید تیمشان را نمی‌پسندند. آدیداس، تولیدکننده و طراح البسه یوونتوس تصمیم گرفت برای فصل 20-2019 پیراهنی با طرحی جدید را برای یوونتوس طراحی کند که در این طرح جدید، برای اولین بار در صد و چند سال گذشته، پیراهن یوونتوس دیگر طرح راه راه سیاه و سفید نخواهد داشت. اندازه طرح راه راه هر فصل، نسبت به فصل گذشته تنوع می‌یافت تا این که این طرح به کلی برای پیراهن فصل 20-2019 ناپدید شد اما البته، آدیداس در طرح جدید خود رنگ‌های سنتی باشگاه را حفظ کرده است.

طرح راست این پیراهن، کاملا سفید و طرف دیگر آن کاملا به رنگ سیاه است که نواری صورتی رنگ، این دو رنگ را از یکدیگر جدا کرده است. این رنگ صورتی که مورد اعتراض بسیاری از هواداران یووه قرار گرفته و پیراهن را از نگاه عده‌ای زشت کرده، نشانه‌ای از رنگ پیراهن قدیمی یوونتوس در سالیان دور است. در حالی طرح پیراهن یوونتوس به کلی عوض شده که تنها دو سال پیش، لوگوی باشگاه نیز تغییر یافت. 

تغییرات عمده طرح پیراهن و همچنین اختلاف سلایق در زیبایی شناختی پیراهن یوونتوس باعث شده تا اغلب هواداران یووه در سراسر جهان از پیراهن جدید تیمشان متنفر شوند و این تنفر، حتی بیش از حس ناخوشایند برخی از هواداران یووه هنگام تغییر لوگوی این تیم بود. هواداران یوونتوس تاریخ تیم خود را دوست دارند و بسیاری اعتراض کرده اند که این حرکت آدیداس و باشگاه یوونتوس، به نوعی پشت‌پا زدن به تاریخ این تیم است زیرا یوونتوس همیشه در طول خود پیراهن راه راه سیاه و سفید برتن کرده و حذف طرح راه راه یعنی خیانت به تاریخ باشگاه. این موضوع باعث شد تا آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی، خشم خود را در مورد طرح پیراهن جدید باشگاه، نشان دهند و حتی برخی نیز این اقدام را توهین مدیران باشگاه به هواداران تلقی کردند زیرا معتقدند که مدیران باشگاه برای کسب سود و پول بیشتر، نماد باشگاه را تغییر داده اند. پس از گسترده شدن اعتراضات، یوونتوس تصمیم گرفت تا دلایل تغییر طرح پیراهن را توضیح دهد. 

باشگاه یوونتوس اعلام کرد این طرح از نخستین طرح پیراهن یوونتوس در سال 1897 الهام گرفته شده که کاملا صورتی رنگ بود و در حقیقت طرح راه راه سیاه و سفید برای اولین بار از سال 1903 روی پیراهن یوونتوس ظاهر شد.

خشم هواداران یوونتوس از طرح جدید پیراهن تیم خود؛ درست یا غلط؟

برخی از یوونتوسی‌ها در حالی معترض هستند که چند تیم اروپایی بزرگ از جمله بارسلونا و اینتر که به طور سنتی از پیراهن راه راه عمودی استفاده می‌کنند، در برخی فصول طرح پیراهن خود را عوض کرده اند که در این مورد، بارسلونا بسیار متنوع‌تر عمل کرده است. بارسلونا در فصل 09-2008 پیراهنی با طرح مشابه طرح پیراهن کنونی یوونتوس داشت و در فصل پیش رو نیز طرح پیراهن بارسلونا مشابه پیراهن تیم ملی کرواسی و به شکل آبی و قرمز چهارخانه خواهد بود. اینتر نیز در اواخر دهه نود، از پیراهن راه راه افقی با رنگ مشکی و خاکستری استفاده می‌کرد. 

بازیکنان یوونتوس در دیدار برابر رم در هفته سی و ششم سری آ برای نخستین بار این پیراهن را به تن کردند که البته یوونتوس در آن بازی با نتیجه 2-0 شکست خورد. در واقع شروع یوونتوس با پیراهن جدیدش خوش یمن نبود. اکنون باید دید که هواداران یوونتوس به طرح پیراهن جدید تیمشان عادت خواهند کرد یا خیر. 

تصویرها
خشم هواداران یوونتوس از طرح جدید پیراهن تیم خود؛ درست یا غلط؟
نمایش موجودیت‌ها