date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۳۷:۲۸ ب.ظ

بارسلونا در دهه اخیر بیش از 130 میلیون یورو برای خرید بازیکنان سویا هزینه کرده است

بارسلونا در دهه اخیر بیش از 130 میلیون یورو برای خرید بازیکنان سویا هزینه کرده است
منبع خبر: طرفداری
دسته خبری: ورزش|فوتبال

اینکه بارسا خواهان به خدمت‌گیری مونچی بود، چندان هم جای تعجب نداشت. کشف‌های این مدیر در سویا اغلب راهی بارسلونا شدند!

طرفداری - بارسلونا در یک دهه اخیر سرمایه گذاری بسیار زیادی روی کشف‌های مونچی برای سویا کرده است.

به گزارش مارکا ، کلمن لنگله آخرین خرید بارسلونا از سویا خواهد بود . در واقع بارسا در سال‌های اخیر تقریبا عادت کرده که حداقل یک بازیکن از سانچز پیسخوان شکار کند. آمار می‌گوید در یک دهه اخیر از سال 2008، بارسلونا شش بازیکن از سویا خریداری کرده و البته که همه این بازیکنان کشف مونچی بوده‌اند. شاهکارهای مونچی همواره منبع درآمدی فوق العاده برای سویا بوده و فقط بارسا در این یک دهه 131 میلیون یورو برای جذب این کشف‌ها به سویا پرداخته است.

این شش بازیکن عبارتند از: دنی آلوز، سیدو کیتا، آدریانو، راکیتیچ، الیکس ویدال و کلمن لنگله. گران ترین فروش سویا در این دهه به بارسا، دنی آلوز بود که 36 میلیون یورو هزینه برای بارسا داشت. گرچه عملکرد رویایی آلوز به کلی پرداخت چنین پولی را توجیه کرد. دنی هشت فصل در بالاترین سطح ممکن برای بارسا به میدان رفت و افتخارات فراوانی هم کسب کرد.

سیدو کیتا نیز مثل قضیه امروز لنگله با پرداخت بند آزادسازی که آن زمان 14 میلیون یورو بود، راهی بارسلونا شد. کیتا چهار فصل در بارسلونا بود. درست مثل او، آدریانو هم پس از شش فصل بازی برای سویا راهی بارسلونا شد و شش فصل هم برای آبی اناری‌ها بازی کرد. راکیتیچ و ویدال هر دو با 18 میلیون یورو از سویا خریداری شدند. لنگله نیز با 35 میلیون یورو، دومین خرید گران بارسا از سویا خواهد بود.

بنابراین چندان هم جای تعجب ندارد که بارسا می‌خواست مونچی را به عنوان مدیر ورزشی استخدام کند تا راه میانبری برای جذب و کشف این استعدادها باشد.

نمایش موجودیت‌ها