date_range دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۳۰:۰۴ ب.ظ

آلیو سیسه، سرمربی سنگال: روزی یک تیم آفریقایی قهرمان جام جهانی خواهد شد

آلیو سیسه، سرمربی سنگال: روزی یک تیم آفریقایی قهرمان جام جهانی خواهد شد
منبع خبر: طرفداری
دسته خبری: ورزش|فوتبال

سنگال می‌تواند با صعود از گروهی که لهستان و کلمبیا هم در آن هستند، مثل 2002 به یک‌چهارم نهایی برسد؟ مربی این تیم که به چنین چیزی باور دارد.

طرفداری - آلیو سیسه، سرمربی 42 ساله تیم ملی سنگال مدعی شد روزی یک تیم آفریقایی قهرمان جهان خواهد شد.

به گزارش گل ، سیسه که خودش در اولین و آخرین حضور سنگال در جام جهانی 2002 کاپیتان این کشور بود، به عنوان سرمربی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل لهستان گفت:

باور دارم که روزی یک تیم آفریقایی قهرمان جهان خواهد شد. اما 20-25 سال قبل تیم‌های آفریقایی فقط به عنوان شرکت کننده در جام جهانی حضور پیدا می‌کردند. فوتبال پیشرفت کرده. همه شما به یاد خواهید آورد که ما و نیجریه در جام جهانی 2002 نشان دادیم که تیم‌های آفریقایی می‌توانند کارهای بیشتری نسبت به یک شرکت کننده صرف انجام بدهند. می‌توانیم هم در جام جهانی حاضر باشیم هم نتایجی عالی بگیریم. فقط نیاز داریم به فاز بعدی برویم.

این به زمان نیاز دارد. واقعیت این است که ما نسبت به دیگر قاره‌های کمبودهایی داریم اما کیفیت زیادی داریم و مطمئنم که یک روز، نمایندگان آفریقا درست مثل برزیل و آلمان قادر به قهرمانی در جهان خواهند بود. ما هیچ کمبود شدیدی نسبت به تیم‌های اروپا نداریم. همین حالا بازیکنان آفریقایی زیادی می‌بینید که در بهترین باشگاه‌ها بازی می‌کنند.

نمایش موجودیت‌ها