date_range جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۰۴:۵۷ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رضا ملک‌محمدی، نایب‌رئیس فدراسیون تیراندازی: قیمت یک تفنگ 40 میلیون تومان است؛ امیدوارم بتوانیم از خارج سلاح و مهمات وارد کنیم

رضا ملک‌محمدی، نایب‌رئیس فدراسیون تیراندازی: قیمت یک تفنگ 40 میلیون تومان است؛ امیدوارم بتوانیم از خارج سلاح و مهمات وارد کنیم
منبع خبر: طرفداری
دسته خبری: ورزش|تیراندازی

هزینه‌های سلاح و مهمات در فدراسیون تیراندازی افزایش چشمگیری داشته است.

طرفداری - اخیرا نشستی میان فدراسیون تیراندازی و مقامات وزارت دفاع برگزار شد.

به نقل از فارس ، رضا ملک‌ محمدی، نایب رئیس فدراسیون تیراندازی در خصوص این نشست گفت:

همه موارد صورت جلسه شده است امیدواریم که وزارت ورزش و وزارت دفاع به تمام موادی که نوشته شده پایبند باشند. در این صورت اگر ما نیازی به واردات سلاح و مهمات داشته باشیم و نقدینگی هم تامین شود مشکلی نخواهیم داشت. 

وی افزود:

3-2 ماه پیش برای وارد کردن سلاح و مهمات درخواست‌مان را به وزارت دفاع داده بودیم که صراحتا مخالفت کرده بودند حالا باید با این صورتجلسه جدیدی که داریم روز شنبه دوباره درخواست‌مان را بدهیم. امیدوارم که مانعی وجود نداشته باشد. درخواست ما برای ورود سلاح و مهمات از کشور آلمان به ایتالیا خواهد بود که یکی دو ماه زمان می‌برد. امیدوارم که مخالفتی در این خصوص صورت نگیرد. 

نایب رئیس فدراسیون تیراندازی درباره تامین منابع برای ورود سلاح و مهمات تصریح کرد:

شنیده‌ام به برخی از اقلام ورزشی ارز نیما (ارز با قیمت متعادل) تعلق می‌گیرد اگر به ما این ارز را بدهند در این صورت می‌توانیم با قیمت مناسب سلاح و مهمات را وارد کنیم در غیر این صورت تهیه مبلغ مشکل است و تقریبا دو برابر می‌شود. اخیرا یکی از قهرمانان ما تفنگ گرفته که 40 میلیون تومان برایش  تمام شده است در حالی که مبلغ تفنگ 10 تا 12 میلیون تومان این وضعیت برای همه مشکل است. در جلسه روز شنبه با وزارت دفاع درخصوص فروش سلاح‌های دولتی که وزارت دفاع تولید کرده برای مصرف عمومی و مبتدی نیز صحبت خواهیم کرد. 

ملک‌ محمدی خاطرنشان کرد:

وزارت دفاع قول داده بخش صنایع مهمات‌سازی با یارانه‌ای که برای ورزشکاران حرفه‌ای قائل می‌شود قیمت تمام شده را پایین بیاورد. امیدوارم هر دو وزارتخانه به قو‌ل‌هایی که دادند عمل کنند تا بار کوچکی از دوش ورزش برداشته شود. 

وی در ادامه مصاحبه درباره اینکه با این اوصاف تمرینات دچار مشکل خواهد شد و شنیده شده در اردوی تفنگ فقط دو ورزشکار حضور پیدا کرده‌اند که آنها هم با ساچمه خودشان تمرین می‌کنند، تصریح کرد:

چون ساچمه تولیدات خارجی قیمت بالایی دارد ما به ورزشکاران ساچمه داخلی دادیم تا با آن تمرین کنند برای اعزام مسابقات جهانی دهلی که فعلا وقت داریم در صورت قطعی شدن اعزام و مشخص شدن ورزشکاران برای ساچمه هم سرمایه‌گذاری خواهیم کرد. 

نایب رئیس فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این سوال که ورزشکاران بدون مربی تمرین می‌کردند و شنیده شده شما با گوران ماکسیموویچ قطع همکاری کرده‌اید، عنوان کرد:

ما در نظر داریم در صورت موافقت  او 10- 15 روز قبل از مسابقات از این مربی خارجی استفاده کنیم. اگر به توافق نرسیم با مربی خارجی دیگر یا یک سرمربی از داخل کار را ادامه می‌دهیم اول باید مربیان داخلی را سروسامان دهیم و کادر را بچینیم تا ببینیم شرایط چطور خواهد شد. ما با سماکین به توافق رسیدیم قرار است تا یکی دو روز آینده با این مربی تپانچه قرارداد را نهایی کنیم ما تا آخر سال 97 با او به توافق رسیدیم. در خصوص مربی اهداف پروازی نیز با یک مربی به نتیجه رسیده‌ایم اما فعلا اسمی از او نمی‌بریم.

نمایش موجودیت‌ها