date_range شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۴:۳۵:۵۳ ب.ظ

محصص: ویلموتس در حال محک زدن بازیکنان است؛ مقابل کره‌جنوبی نمایش فوق‌العاده‌ای داشتیم

محصص: ویلموتس در حال محک زدن بازیکنان است؛ مقابل کره‌جنوبی نمایش فوق‌العاده‌ای داشتیم
منبع خبر: طرفداری
دسته خبری: ورزش|فوتبال

محصص عنوان کرد که سرمربی تیم ملی در حال محک زدن بازیکنان است.

طرفداری -مرتضی محصص، کارشناس فوتبال ایران در خصوص دیداری های تدارکاتی تیم ملی ایران برابر سوریه و کره جنوبی گفت:

دو مسابقه‌ای که برابر سوریه و کره جنوبی انجام دادیم با اینکه دوستانه بود، ولی اهمیت خیلی ویژه‌ای داشت. در حقیقت با برنامه‌های مارک ویلموتس آشنا شدیم.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، وی تصریح کرد:

سرمربی تیم بزرگسالان همیشه از احترام و علاقه خاصه‌ای در جامعه فوتبال برخوردار است. برهمین اساس، ویلموتس خیلی موفق این راه را آغاز کرد، نه بخاطر نتایجی که در این دو بازی دوستانه کسب کرد، بلکه تیم ملی در مسیر تازه‌ای از افکار این مربی بلژیکی قرار گرفت.  توجه به فوتبال تهاجمی خیلی تماشاگرپسند و جذاب است.

محصص درباره بازی ایران برابر سوریه گفت:

بازی اول برابر سوریه که یک تیم متوسط در رده آسیایی است، بازی نسبتا راحتی بود. آنچه مسلم است یک مربی تازه وارد برای اینکه با بازیکنان آشنا و به هماهنگی بیشتری پیدا کند با یک تیم نسبتا راحت بازی دوستانه برگزار می‌کند، اما دیدار برابر کره‌جنوبی یکی از بازی‌های جذاب و زیبا چند وقت اخیر در ذهن علاقه‌مندان به فوتبال خواهد بود، چرا که هر دو تیم میل به حمله داشتند و بازیکنان از سرعت و تکنیکی خیلی خوبی برخوردار بودند. افسوس که گل‌های بیشتری در این مسابقه  رد و بدل نشد.

محصص با اشاره به به عملکرد خوب بازیکنان ایران گفت:

بدون اینکه تعصب زیادی داشته باشم، فوتبالی که تیم ملی ما نشان داد فوتبالی با حساب و ویژگی‌های مخصوص به خودش بود. نه بخاطر اینکه ایرانی هستم، برای اینکه نیمه اول و دوم شاهد دو بازی کاملا متفاوت و زیرکانه بودیم. ویلموتس از دو سیستم متفاوت در این دیدار استفاده کرد.

وی ادامه داد:

آنچه مسلم است ویلموتس در حال جمع آوری اطلاعات و محک زدن بازیکنان است. مطمئنم تلفیقی از نیروهای با تجربه و جوان را در آینده نزدیک در تیم بزرگسالان خواهیم داشت. همچنین در اردوی تیم ملی بزرگسالان که در تیرماه برگزار خواهد شد، یک بازی دوستانه با تیم ملی امید انجام می‌شود. در کل تیم ملی شروع بسیاری خوبی داشت. بازی با کره جنوبی که یکی از بهترین تیم‌های آسیا در خانه خودش انجام داد، نمایش فوق العاده‌ای داشتیم و این می‌تواند نقطه عطفی برای آینده بهتر باشد. اگر به میانگین سنی بازیکنان در این دو مسابقه نگاه کنیم، شاید یک یا دو مورد بازیکنان بالای 30 سال بود که این هم نوید بخش خبر خوب برای آینده فوتبال در این چندسال گذشته است. بنظرم ویلموتس به جوانان بهای زیادی می‌دهد.

 محصص رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال درباره تیم فوتبال امید گفت:

اولین اردوی تیم ملی امید بعدازظهر امروز (شنبه) از ساعت 17:30 با کلاس تئوری آغاز و سپس از ساعت 18 در زمین شماره یک مرکز ملی تمرینات عملی برگزار می‌شود. باید به این تیم فرصت دهیم، فرهاد مجیدی با اینکه جوان است اما تجربه خوبی دارد. در فوتبال اروپا و حوزه خلیج فارس بازی کرده است. دوره‌ای که با شفر و استقلال داشت، ثابت کرد آینده بسیار خوبی دارد. به خاطر انرژی و نظمی که فرهاد مجیدی دارد امیدوار هستم تلفیق خیلی خوبی از بازیکنان نوجوان و جوان در تیم امید داشته باشیم. با اضافه شدن رضا شکاری، یونس دلفی، الله یار صیادمنش و امید  نورافکن می‌توانیم صاحب یک تیم خوبی باشیم.

نمایش موجودیت‌ها