date_range شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۴:۳۵:۵۳ ب.ظ

انتخاب دستیاران ایرانی استراماچونی، چالش جدید پیش‌روی آبی‌پوشان؛ چه کسانی مناسب این پست کلیدی در کادرفنی استقلال هستند؟

انتخاب دستیاران ایرانی استراماچونی، چالش جدید پیش‌روی آبی‌پوشان؛ چه کسانی مناسب این پست کلیدی در کادرفنی استقلال هستند؟
منبع خبر: طرفداری
دسته خبری: ورزش|فوتبال

آیا صرف پیشکسوت بودن یا بازی در استقلال می‌تواند دلیل قانع‌کننده‌ای برای انتخاب دستیار ایرانی در کادرفنی جدید استقلال باشد؟

طرفداری - چالش جدید باشگاه استقلال فرا رسیده است. پس از انتخاب سرمربی جدید حالا همه منتظرند تا دستیار ایرانی آندره آ استراماچونی انتخاب گردد.

 گمانه زنی ها و صحبت های بسیاری در روزهای اخیر در مورد انتخاب دستیار سرمربی خوشتیپِ ایتالیایی آبی پوشان به گوش می رسد؛ از امید روانخواه و پیروز قربانی بگیرید تا رحمان رضایی و محمود فکری. نام هایی که از رسانه های مختلف برای تصدی این پست شنیده می شود. ولی به راستی ملاک و معیار انتخاب چنین گزینه هایی چیست؟ آیا صرف پیشکسوت بودن یا بازی در استقلال می تواند دلیل قانع کننده ای برای این موضوع قلمداد گردد؟ آیا بهتر نیست انتخاب دستیار براساس استراتژی سرمربی تیم و در راستای منافع باشگاه انتخاب شود؟ به طور قطع حضور یک فرد آشنا به فضای فوتبال ایران، در کم کردن حواشی موجود و خصوصا روابط میان بازیکنان، می تواند گره گشا باشد ولی به شرط آن که آن فرد دو پیش نیاز اساسی را در این خصوص رعایت کند. نخست آن که دستیار منتخب به هیچ عنوان نبایستی مهره ای باشد که میان کادر فنی و مدیریتی باشگاه تنش ایجاد کند، بلکه وظیفه اصلی یک دستیار صرفا باید این باشد که با رعایت اعتدال و همبستگی میان سرمربی و هیئت مدیره باشگاه در جهت منافع تیم همکاری کند. نکته دوم و مهم تر اینکه دستیار مذکور به هیچ وجه نبایستی سودای سرمربیگری در سر داشته باشد. تجربه های قبلی نشان داده که دستیارانی که از محبویت بالایی در میان هواداران برخوردارند عامدانه یا ناخودآگاه به این سمت رفته و نتیجه این امر تنها به ضربه زدن و ایجاد تنش های فراوان در باشگاه منتج شده است.

به هر حال هواداران استقلال پس از چند سال ناکامی حالا منتظرند با سرمربی جوان و صاحب نام خود به روزهای اوج بازگردند. در این میان به نظر می رسد این خواسته در صورتی محقق شود که تمام ارکان باشگاه این هدف را دنبال نموده و با حمایت کامل از سرمربی ایتالیایی تنها و تنها به منافع باشگاه فکر کنند. استقلال در سال های اخیر بیش از مباحث فنی درگیر تنش های داخلی بوده و شاید اعتراض هواداران به متولی اصلی باشگاه در این سال ها پر بیراه نباشد. وزارت ورزش با تغییرات فراوان در کادر مدیریتی و اعضای هیئت مدیره باشگاه ثبات را از استقلال گرفته و در هفته ها و ماه های اخیر شاهد بودیم که برخی اعضای هیئت مدیره با مدیرعامل و معاونت باشگاه در تضاد فکری بودند. شاید گام بعدی در ایجاد چالش های پیش رو همین انتخاب دستیار ایرانی باشد. هواداران استقلال امسال تنها به موفقیت و قهرمانی فکر می کنند، موضوعی که در صورتی تحقق خواهد یافت که به زودی شاهد آن باشیم. خواسته به حق هواداران استقلال این است که صف بندی موجود در هیئت مدیره از بین رفته و تمام افراد حاضر در کادر مدیریتی استقلال تنها در اندیشه قهرمانی و موفقیت تیم گام بردارند.

نمایش موجودیت‌ها