date_range دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۳۹:۰۵ ب.ظ

چهارمین ماموریت این‌بار در تورین سلطان تمام چالش‌های دنیا؛ انتخاب حیرت‌انگیز کریستیانو رونالدو در 33 سالگی

چهارمین ماموریت این‌بار در تورین سلطان تمام چالش‌های دنیا؛ انتخاب حیرت‌انگیز کریستیانو رونالدو در 33 سالگی
منبع خبر: طرفداری
دسته خبری: ورزش|فوتبال

کریستیانو رونالدو عاشق این است که ناگهان تمامی معادلات را تغییر دهد. این چندمین بار است در حالی که بسیاری از منتقدان نظری منفی می‌دهند، او دقیقا خلافش را ثابت می‌کند.

طرفداری - پیش از فینال 2008 لوژنیکی در حالی که کریس رونالدو در نیمه نهایی پنالتی سرنوشت سازی را مقابل بارسلونا خراب کرده بود و در بازی برگشت هم نتوانسته بود گره کار را باز کند (پل اسکولز این کار را انجام داد)، مجالی برای منتقدان پیدا شد تا در رسانه های مختلف برای اولین بار این تئوری را مطرح کنند که بازیکن پرتغالی نمی تواند مرد بازی های بزرگ باشد.

تئوری که شما طی سال های اخیر بارها و بارها شنیده اید، ریشه اش به 10 سال پیش باز می گردد، پس از نیمه نهایی لیگ قهرمانان و پیش از فینال لوژنیکی. رونالدو اما خیلی زود این انتقاد را پاسخ داد. او با پروازی که برندش به طور انحصاری متعلق به خودش است، دروازه پتر چک را باز کرد تا علی رغم خراب کردن پنالتی اش، نقش حیاتی را در قهرمانی تاریخی منچستر یونایتد ایفا کند. منتقدان پس از این اتفاق طی سال های آینده به طور متناوب باز هم این تئوری را مطرح می کردند و هر بار رونالدو محکم تر به آن پاسخ می داد. حکایت اسطوره پرتغالی در تمام طول دوران بازی اش به همین شکل بوده: سورپرایز کردن تمام اهالی فوتبال و نه فقط منتقدان.

چهارمین ماموریت این‌بار در تورین سلطان تمام چالش‌های دنیا؛ انتخاب حیرت‌انگیز کریستیانو رونالدو در 33 سالگیکریس رونالدو 10 سال پس از اینکه اولین ضربه کاری دوران حرفه ای اش را به منتقدان زد، بار دیگر آن ها را حیرت زده کرد. درست در روزهایی که گفته می شد او باز هم نمایشی برای بهبود قراردادش به راه انداخته و خودش هم می داند در 33 سالگی هیچ جایی بهتر از رئال مادرید برای ادامه راه پر افتخارش پیدا نمی کند، در انتقال قرن راهی یوونتوس شد تا بازی در سومین لیگ مطرح دنیا را نیز تجربه کند. او در شرایطی که می توانست در مادرید بماند و به موقعیت ممتازش در این تیم ادامه دهد یا اینکه حتی راهی پاری سن ژرمن شود و موقعیت ممتاز و تضمین شده دیگری را به دست آورد، تصمیم گرفت چالش سخت یوونتوس و بازی در تاکتیکی ترین لیگ دنیا را انتخاب کند. جایی که هیچ تجربه ای در آن ندارد و مشخص هم نیست قرار است چه چیزی در انتظارش باشد. با این حال این کریس رونالدو است، فردی که هر آنچه در انگلیس و اسپانیا بود و نبود فتح کرد و با پرتغال نیز در شرایطی که حداقل 6 تیم قوی تر وجود داشت، توانست قهرمان اروپا شود. برای چنین فردی با این سطح از انعطاف پذیری و ذکاوت که در همه جا و در هر شرایطی توانسته خود را اثبات کند، حتی در 33 سالگی نیز گرفتن چنین تصمیم شجاعانه ای کاملا طبیعی است.

چهارمین ماموریت این‌بار در تورین سلطان تمام چالش‌های دنیا؛ انتخاب حیرت‌انگیز کریستیانو رونالدو در 33 سالگیآخرین چالش دوران حرفه ای رونالدو پس از درخشش در سه تیم مختلف با فرهنگ، کیفیت، بازیکنان و سطح متفاوت، از امروز در تورین آغاز می شود. چهارمین مقصدی که رونالدو باز هم قرار است آن جا را تبدیل به ملک شخصی اش کند. گابریله مارکوتی، اَبَر فوتبال نویس مشهور، در یادداشتی استثنایی پس از قطعی شدن پیوستن رونالدو به یوونتوس به تحلیل ابعاد مختلف انتقال قرن پرداخت. در بخشی از این یادداشت مارکوتی تاکید کرده بود که علی رغم نکات مالی پر ریسکی که در خرید رونالدو وجود دارد، اما هواداران یوونتوس باید به مجموعه مدیریت تیم و شخص جوزپه ماروتا که طی این سال ها بیش ترین وسواس را به خرج داده، اعتماد کنند.

داستان درباره کریس رونالدو هم دقیقا مشابه است. اهالی فوتبال در سراسر دنیا چاره ای جز اعتماد به رونالدو و تصمیم جدیدش ندارند. او پیش از این بارها و بارها نشان داده که برای پیروز شدن در سخت ترین چالش های دنیا در حرفه خودش خلق شده است. در فوتبال مدرن احتمالا کسی وجود نداشته که به اندازه رونالدو با چالش های مختلف رو به رو شده باشد و در عین حال با موفقیت از تمامی چالش ها عبور کند. امروز سلطانِ تمامِ چالش های دنیا، آخرین ماموریت خودش را به طور رسمی آغاز می کند. ماموریتی که بار دیگر می تواند اثبات کند جایگاه اسطوره پرتغالی در تاریخ این رشته ورزشی تا چه حد یگانه، ممتاز و بی همتا است.

تصویرها
چهارمین ماموریت این‌بار در تورین سلطان تمام چالش‌های دنیا؛ انتخاب حیرت‌انگیز کریستیانو رونالدو در 33 سالگی
چهارمین ماموریت این‌بار در تورین سلطان تمام چالش‌های دنیا؛ انتخاب حیرت‌انگیز کریستیانو رونالدو در 33 سالگی
نمایش موجودیت‌ها