date_range دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۰۷:۲۷:۴۷ ب.ظ

یونایتد در گلزنی در دقایق پایانی استاد است والورده: فکر کردن به برتری بازی رفت بیهوده است؛ تقویم مرحله یک‌چهارم نهایی مضحک است؛ مسی هیچ مشکلی ندارد

یونایتد در گلزنی در دقایق پایانی استاد است والورده: فکر کردن به برتری بازی رفت بیهوده است؛ تقویم مرحله یک‌چهارم نهایی مضحک است؛ مسی هیچ مشکلی ندارد
منبع خبر: طرفداری
دسته خبری: ورزش|فوتبال

والورده به گل‌های یونایتد در دقایق پایانی اشاره کرد و از آن به‌عنوان یک خطر برای تیمش نام برد.

طرفداری - ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل منچستریونایتد شرکت کرد.

به گزارش موندو دپورتیوو ، والورده گفت:

نمی‌دانم منچستریونایتد فردا می‌خواهد با چه سبکی بازی کند ولی نقاط مرجعی از نتایج آنها در لیگ قهرمانان اروپای امسال داریم که در 3 بازی از 4 بازی خارج از خانه و با زدن گل در دقایق پایانی پیروز شده‌اند. بنابراین باید کاملا مراقب و هوشیار باشیم. در دقایق پایانی آنها یووه و پی اس جی را بردند. ما باید بازی خودمان را انجام بدهیم و طبعا منچستر هم برنامه‌های خودش را خواهد داشت. از ناحیه ما هیچ شکی نسبت به رویکردی که در بازی فردا خواهیم داشت، وجود ندارد. بله بازی رفت را با یک گل بردیم ولی این اصلا نتیجه مطمئنی نیست. نباید خودمان را با تکیه بر این یک گل به دردسر بیندازیم. تلاش می‌کنیم گلی نخوریم. نمی‌توانیم به گلی که در بازی رفت زدیم، فکر کنیم چون هیچ ارزشی ندارد.

حضور دمبله در ترکیب اصلی هم یکی از احتمالات است. می‌تواند در ترکیب باشد و می‌تواند نباشد. مقابل هوئسکا 60 دقیقه بازی کرد. کمتر از انتظارات بود ولی هدف از اول هم این بود که به تدریج برای این بازی آماده شود. اینکه چه بازیکنی بازی را شروع کند و کدام یک تمامش کند، مهم است. دمبله در شرایط بازی قرار دارد ولی نمی‌دانم می‌تواند 90 دقیقه بازی کند یا نه چون مدت زیادی از میادین دور بود.

یونایتد در دقایق پایانی تیمی سابقه دار است و در اینجا یک قهرمانی اروپا آورد. آنها کیفیت زیادی دارند. با یک روحیه و ذهنیت برنده و به همین خاطر باید بهتر از قبل کار کنیم تا بر آنها غلبه کنیم.

تقویم؟ همه تیم‌ها با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند و اعتراض‌ها را درک می‌کنم. مضحک است که بین دو بازی از یک چهارم نهایی 8 روز فاصله باشد و بین دو بازی دیگر 6 روز. بیشتر به ضرر مثل ما است که چهارشنبه بازی کردیم و حالا باید سه شنبه بازی کنیم. اینکه سولسشر به این قضیه اعتراض کند، طبیعی است و حق دارد.

منچستر منتظر می‌ماند تا ببیند اوضاع در زمین چطور پیش می‌رود و آنگاه از نقاط قوتش استفاده کند. طوری که می‌دانند نتیجه خوبی در بازی رفت نگرفته‌اند. به نظرم سبکی شبیه به سبکشان در بازی‌های خارج از خانه قبلی در اروپا را در پیش می‌گیرند. نمی‌توانیم همه چیز را به شانس واگذار کنیم. از پتانسیل یونایتد باخبریم. آنها تیم قدرتمندی هستند. می‌دانم هواداران فرداشب می‌آیند و ورزشگاه را پر می‌کنند و تیم را رو به جلو سوق می‌دهند. ما باید تلاش کنیم همسو با آنها باشیم. شور و اشتیاق زیادی نسبت به لیگ قهرمانان اروپا وجود دارد و ما یک قدم تا نیمه نهایی فاصله داریم. باید آینده‌تان را خودتان بنویسید و منتظر نمانید تا از بهشت نازل شود. باید به زمین برویم و سرنوشتمان را رقم بزنیم.

تراشتگن؟ او بازیکن بسیار باشخصیتی است. این قضیه از زمانی که به اینجا آمده و من آمدم، صادق بوده است. از دیدن سرزندگی و روحیه او غافلگیر شدم. بودن او اطمینان خاطر زیادی به تیم تزریق می‌کند. او هنوز جوان است و با این همه بابت او خیالمان راحت است. آرتورو ویدال؟ حفظ کردن آرتورو در شرایط مطلوب و بازی گرفتن از او سخت نیست. او روحیه‌ای کاملا رقابت طلب و جنگنده دارد. برای او اهمیتی ندارد در اولدترافورد بازی می‌کند یا مقابل هوئسکا. در زمین همه چیزش را می‌گذارد و برای ما هافبکی قابل اتکاست. گاهی در ترکیب قرار نمی‌گیرد ولی بازی‌های زیادی انجام داده و به تیم کمک زیادی می‌کند. گاهی زیادی به ترکیب اصلی اهمیت می‌دهند ولی برای من اینکه تیم با چه ترکیبی بازی را تمام می‌کند هم مهم است و در این زمینه آرتورو بسیار مهم است

مسی؟ حالش خوب است. کاملا از ضربه‌ای که هفته پیش خورد، ریکاوری کرده است. پس از دو روز هم حالش خوب بود ولی در طول بازی کمی گیج بود. برای فردا هیچ مشکلی ندارد. او از سال 2013 تاکنون در یک چهارم نهایی‌ها گل نزده؟ خب این یعنی به گلزنی خیلی نزدیک‌تر شده است. آمار چیز خوبی است ولی اطلاعات زیادی از گذشته به شما می‌دهد و هیچ چیزی از آینده به دست نمی‌دهد. نمی‌دانیم قرار است چه اتفاقی رخ بدهد. این نکته‌ای که گفتید، یک انگیزه دیگر برای همه ما خواهد بود.

ترس بابت سه سال ناکامی در یک چهارم نهایی؟ هیچ ترسی وجود ندارد ولی در عوض بی نهایت انگیزه و اشتیاق داریم.منچستر یونایتد هم همین طور. اعتماد به نفس کاذب؟ به نظرم همه ما تجربه خوبی در این زمینه داریم و می‌دانیم فردا بازی بسیار سختی پیش رو داریم.

نمایش موجودیت‌ها