date_range یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۴۲:۲۴ ب.ظ

پرسپولیس 1-0 سپیدرود؛ شکسته شدن طلسم جادوگر با تعویض طلایی پروفسور

پرسپولیس 1-0 سپیدرود؛ شکسته شدن طلسم جادوگر با تعویض طلایی پروفسور
منبع خبر: طرفداری
دسته خبری: ورزش|فوتبال

پرسپولیس در هفته هفتم لیگ موفق شد سپیدرود را شکست دهد.

طرفداری-تیم های پرسپولیس تهران و سپیدرود رشت در هفته هفتم لیگ خلیج فارس به مصاف یکدیگر رفتند.

هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ایران
پرسپولیس تهران-سپیدرود رشت
ورزشگاه آزادی تهران
یکشنبه 1 مهرماه ساعت 19:30
کارت زرد: حسین ابراهیمی(سپیدرود)-مهرداد بایرامی(سپیدرود)-کوروش ملکی(سپیدرود)-محمدرضا مهدوی(سپیدرود)
گلزن: آدام همتی(دقیقه 89-پرسپولیس)

ترکیب دو تیم

پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد انصاری، شایان مصلح، احمد نورالهی، سیامک نعمتی، امید عالیشاه، بشار رسن، گادوین منشا و علی علیپور

سپیدرود: کوروش ملکی، میلاد قربان‌زاده، میثم تهیدست، میلاد شیخ سلیمانی، امین جوادی مقدم، محمدرضا مهدوی، علیرضا عزت کرامت، حسین ابراهیمی، یعقوب کریمی، مهرداد بایرامی و محمد غلامی

نیمه اول

پرسپولیسی ها بازی را هجومی آغاز کردند، دقیقه 3 علی علیپور پشت محوطه جریمه سپیدرود صاحب توپ شد که با شوت آرام این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت. دقیقه 5 روی پاس علیپور، عالیشاه چسبیده به محوطه جریمه سپیدرود صاحب توپ شد که شوت محکم این بازیکن را ملکی به سختی دفع کرد. حملات پرسپولیس همچنان ادامه داشت و دقیقه 9 با پاس کوتاه منشا، سیامک نعمتی پشت محوطه جریمه سپیدرود صاحب توپ شد و با شوت محکم این بازیکن توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه عبور کرد. پس از اینکه در 10 دقیقه اول پرسپولیس فشار زیادی را روی دروازه سپیدرود ایجاد کرد، بازی رفته رفته متعادل شد و توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود. دقیقه 20 پاس علی علیپور از جناح راست در مقابل دروازه سپیدرود به گادوین منشا رسید که با شوت پشت پای این بازیکن، توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه عبور کرد.

پرسپولیس 1-0 سپیدرود؛ شکسته شدن طلسم جادوگر با تعویض طلایی پروفسوردقیقه 23 ارسال بلند علیرضا بیرانوند در زمین سپیدرود به علیپور رسید که شوت راه دور این بازیکن با فاصله از بالای دروازه به بیرون رفت. دقیقه 24 شوت از راه دور شجاع خلیل زاده با اختلاف کمی از بالای دروازه ملکی عبور کرد. دقیقه 29 توپ ارسالی نعمتی پس از برخورد به پای بازیکن سپیدرود با اشتباه ملکی در دفع توپ به شکل خطرناکی به کرنر رفت تا دروازه رشتی ها تهدید شود. دقیقه 30 کرنر ارسالی نوراللهی با دفع ناقص سپیدرودی ها در دو مرحله یه خلیل زاده و عالیشاه رسید که مدافعان شوت های این دو بازیکن را دفع کردند تا دروازه ملکی باز نشود. دقیقه 40 ضربه ایستگاهی پرسپولیس با ارسال رسن همراه شد که توپ به مصلح رسید و ضربه سر این بازیکن در دستان ملکی قرار گرفت. دقیقه 43 توپ ارسالی خلیل زاده در دهانه دروازه سپیدرود به علیپور رسید که با ضربه سر این بازیکن توپ به شکل خطرناکی از بالای دروازه عبور کرد. در ثانیه های پایانی نیمه اول احمد نوراللهی موقعیت خوبی برای شوتزنی در محوطه جریمه سپیدرود به دست آورد که با شوت وی توپ در دستان ملکی قرار گرفت تا نیمه اول با تساوی بدون گل پایان یابد.

نیمه دوم

نیمه دوم را هم پرسپولیسی ها هجومی آغاز کردند تا سپیدرودی ها در لاک دفاعی فرو بروند. دقیقه 51 امید عالیشاه با حرکتی انفرادی پشت محوطه جریمه سپیدرود موقعیت مناسبی برای شوتزنی پیدا کرد که با شوت این بازیکن توپ از کنار دروازه عبور کرد. دقیقه 53 ضربه ایستگاهی پرسپولیس با شوت رسن همراه شد که ملکی با مشت توپ را دفع کرد. دقیقه 54 توپ ارسالی مصلح از جناح چپ به منشا رسید که با ضربه سر این بازیکن توپ در مقابل دروازه سپیدرود به علیپور رسید، اما شوت این بازیکن از بالای دروازه عبور کرد. حملات پرسپولیس ادامه داشت و دقیقه 56 شوت محکم و از راه دور عالیشاه را کوروش ملکی به سخت جمع کرد تا همچنان دروازه تیمش بسته بماند. دقیقه 61 ضربه ایستگاهی به دست آمده برای پرسپولیس با شوت بشار رسن همراه شد که توپ از بالای دروازه سپیدرود به بیرون رفت تا شاگردان برانکو باز هم در گلزنی ناکام بمانند.

پرسپولیس 1-0 سپیدرود؛ شکسته شدن طلسم جادوگر با تعویض طلایی پروفسوردقیقه 63 روی حرکت انفرادی نعمتی، مصلح صاحب توپ شد و از جناح چپ به محوطه جریمه سپیدرود نفوذ کرد که شوت این بازیکن در دستان ملکی قرار گرفت. دقیقه 65 گادوین منشا در محوطه جریمه سپیدرود صاحب توپ شد و با حرکت خوب مدافع را از رو به روی خود برداشت، اما شوت وی در دستان ملکی قرار گرفت. دقیقه 71 توپ ارسالی عالیشاه پیش از اینکه در موقعیتی دروازه خالی به منشا برسد، با دفع مدافع سپیدرود راهی کرنر شد تا دروازه باز نشود. دقیقه 73 توپ ارسالی گادوین منشا از جناح چپ در مقابل دروازه به سیامک نعمتی رسید که با ضربه سر این بازیکن توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه عبور کرد. دقیقه 83 توپ ارسالی شجاع در محوطه جریمه سپیدرود به علیپور رسید که شوت محکم این بازیکن را ملکی با پا دفع کرد. دقیقه 86 شوت محکم سیامک نعمتی از پشت محوطه جریمه را ملکی با واکنشی خوب جمع کرد. دقیقه 89 کرنر ارسالی نوراللهی با دفع ناقص مدافعان سپیدرود پشت محوطه جریمه به آدام همتی رسید که این بازیکن جوان با شوتی محکم کنج دروازه قرار داد. در ادامه اتفاقی رخ نداد تا پرسپولیس پیروز این دیدار باشد.

تصویرها
پرسپولیس 1-0 سپیدرود؛ شکسته شدن طلسم جادوگر با تعویض طلایی پروفسور
پرسپولیس 1-0 سپیدرود؛ شکسته شدن طلسم جادوگر با تعویض طلایی پروفسور
نمایش موجودیت‌ها