date_range جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۳:۲۱:۵۴ ب.ظ

موندو: مشکل اصلی بارسلونا باده لیخت، نگرش غیرقابل قبول او به‌عنوان بازیکنی 19 ساله است

موندو: مشکل اصلی بارسلونا باده لیخت، نگرش غیرقابل قبول او به‌عنوان بازیکنی 19 ساله است
منبع خبر: طرفداری
دسته خبری: ورزش|فوتبال

ده لیخت درخواست‌های بزرگی دارد که بارسا مایل نیست تضمینی بابت آنها به او بدهد. نهایتا پاری‌سن‌ژرمن برنده این کورس خواهد بود.

طرفداری - نگرش ماتیاس ده لیخت که کمی پا را از جاه طلبی فراتر گذاشته است، مشکل اصلی عدم انتقال او به بارسلونا است.

به گزارش موندو دپورتیوو ، یکی از معتبرترین منابع درون باشگاهی که از قضا در مذاکرات بارسا با ده لیخت نیز مشارکت داشته است، می‌گوید مشکل بارسا با این مدافع، نگرش او و متواضع نبودن است. در واقع بحث چیزی ورای مسائل مالی و پروژه ورزشی است. این نگرش عجیب ده لیخت است که باعث شده احتمال کمی برای پیوستنش به بارسا وجود داشته باشد. بارسا این را پس از چند جلسه مذاکره با ده لیخت متوجه شده است.

به بیان دقیق‌تر بارسا اعتقاد دارد ده لیخت، نگرش یک فوتبالیست صرفا 19 ساله که تازه کارش را در بالاترین سطح فوتبال اروپا شروع کرده را ندارد. البته بخشی از چنین نگرشی مثبت است و نشان از جاه طلبی و نترس بودن او در مواجهه با بهترین تیم‌ها و مهاجمان دنیا دارد که این را در طول فصل دیدیم. بیرون از زمین اما داستان کمی از واقعیتی که باید باشد، فاصله دارد. او از مشتریانش می‌خواهد تضمین بدهند دقیقا به همان اندازه که در آژاکس بازی می‌کرده را بازی خواهد کرد. در بحث مالی هم دستمزدی بیشتر از عرف بازار برای یک بازیکن 19 ساله طلب می‌کند.

ده لیخت از این لحاظ با دوستش دی یونگ نیز تفاوت قابل توجهی دارد. این یک واقعیت است که پیشنهاد پاری سن ژرمن ، دی یونگ را هم به شدت وسوسه کرده بود اما او در نهایت تصمیم گرفت راهی بارسلونا شود اگرچه می‌دانست رقابت سخت‌تری برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی دارد و پول کمتری هم می‌گیرد. ده لیخت اما در حالی که 3 سال از دی یونگ کوچک‌تر است، هم تضمین تعداد بازی می‌خواهد و هم پول بیشتر. بارسا اعتقاد دارد ده لیخت در 19 سالگی لایق دادن چنین درخواست‌هایی نیست اگرچه شکی در کیفیت و آینده درخشانش وجود ندارد.

بارسا مثال‌هایی در این زمینه می‌زند که قول تضمین بازی به کسی داده نشده است. تراشتگن به عنوان مثال در حالی که در گلادباخ فوق العاده عمل کرده بود و حتی زوبی زارتا قول فیکس بودن به او داده بود، دو فصل متوالی نیمکت نشینی را تحمل کرد تا نهایتا نوبتش رسید. به دی یونگ تضمینی داده نشده - همان طور که خودش هم گفت - و گریزمان در صورتی پذیرفته راهی بارسا شود که می‌داند مسی و سوارز تحت هر شرایطی فیکس هستند و باید به سختی برای قرار گرفتن در ترکیب تلاش کند.

نمایش موجودیت‌ها