date_range سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۰۶:۲۵:۵۳ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

شکایت نانت از کاردیف به فیفا؛ باشگاه کاردیف: امیلیانو سالا در لحظه مرگ، رسما بازیکن ما نبوده و قراردادش فاقد اعتبار است

شکایت نانت از کاردیف به فیفا؛ باشگاه کاردیف: امیلیانو سالا در لحظه مرگ، رسما بازیکن ما نبوده و قراردادش فاقد اعتبار است
منبع خبر: طرفداری
دسته خبری: ورزش|فوتبال

درگیری نانت و کاردیف بر سر امیلیانو سالا؛ نانت پولش را می‌خواهد چراکه آنها در لحظه مرگ سالا، او را بازیکن کاردیف می‌دانند اما کاردیف این موضوع را قبول ندارد!

طرفداری- دو ماه از حادثه مرگ دلخراش امیلیانو سالا و خلبان هواپیمای حامل او می گذرد. امیلیانو سالا پس از انتقال به کاردیف سیتی، به نانت برگشته بود تا با هم تیمی های خود خداحافظی کند اما هواپیمای او در راه برگشت به انگلستان در کانال مانش سقوط کرد.

هزینه انتقال سالا از نانت به کاردیف 15 میلیون پوند بود تا او به گرانترین خرید این باشگاه ولزی تبدیل شود. هر دو باشگاه در جریان پیدا کردن جسد او و سپس مراسم های مربوط به بزرگداشت این بازیکن، همکاری زیادی داشتند اما از همان موقع، سوال اصلی و نقطه ابهام در این مورد بود که سرانجام کدام باشگاه از نظر اقتصادی بابت فقدان سالا، تاوان می دهد و ضرر می کند. به نقل از اسکای اسپورت ؛ باشگاه نانت بر این باور است که امیلیانو سالا در لحظه مرگش بازیکن کاردیف بوده و انتقال او به کاردیف رسما انجام شده است. از نظر آنها اگر ماجرای انتقال سالا به لیگ برتر پیش نمی آمد، این بازیکن دلیلی برای سوار شدن به هواپیمای شخصی نداشته است. ضمن اینکه سالا با اجازه باشگاه کاردیف، به فرانسه برگشته بود تا با هم تیمی ها و دوستانش در فرانسه خداحافظی کند و نانت در این ماجرا نقشی نداشته است. بنابراین از نظر باشگاه فرانسوی، کاردیف باید طبق قرارداد 15 میلیون پوند، هزینه انتقال را بپردازد.

باشگاه نانت در همین راستا به فیفا شکایت کرده و فیفا تا 3 آوریل به کاردیف برای پاسخگویی مهلت داده است. نانت اسنادی مبنی بر اینکه انتقال سالا در ساعت 17:30 روز 21 ژانویه رسما از نظر همه جوانب قانونی انجام شده و در مراجع مربوطه ثبت شده، به فیفا ارائه کرده است. از سوی دیگر باشگاه کاردیف نیز دلایل خود را برای نپرداختن هزینه انتقال سالا دارد. از نظر این باشگاه، انتقال سالا فاقد اعتبار بود و قانونا به حالت رسمی درنیامده است. کاردیف برای این ادعا دو دلیل دارد:

1- قرارداد اولیه ارسال شده به اتحادیه فوتبال انگلستان از سوی لیگ برتر تایید نشده و قرارداد اصلاح شده در لحظه مرگ سالا هنوز به امضای این مهاجم آرژانتینی یا وکیل رسمی او نرسیده بود.

2- حتی برخی جزئیات مورد توافق دو باشگاه شامل پاداش ها که باید به بندهای اصلی قرارداد الحاق می شد، به امضای طرفین نرسیده بود.

باشگاه کاردیف با استناد به این دو دلیل، مطمئن است که فیفا حکم نهایی را به سود آنها صادر می کند، بنابراین از پرداخت هزینه انتقال به نانت خودداری کرده اند.

نمایش موجودیت‌ها