date_range سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۵۳:۰۹ ب.ظ

با تعطیلی در سه مقطع برای اردوی آماده‌سازی تیم ملی نگاهی کلی به برنامه اعلام شده سازمان لیگ؛ برگزاری نیم‌فصل نخست لیگ برتر در 139 روز

با تعطیلی در سه مقطع برای اردوی آماده‌سازی تیم ملی نگاهی کلی به برنامه اعلام شده سازمان لیگ؛ برگزاری نیم‌فصل نخست لیگ برتر در 139 روز
منبع خبر: طرفداری
دسته خبری: ورزش|فوتبال

در این مطلب سعی داریم نگاهی کلی به برنامه اعلام شده از سازمان لیگ برای نیم‌فصل اول داشته باشیم.

طرفداری - انتظارات در حال پایان یافتن است و تنها 9 روز دیگر به از سرگیری مسابقات لیگ برتر باقی مانده است. طبق برنامه اعلام شده از سوی سازمان لیگ، لیگ هجدهم از روز پنجشنبه 4مرداد و با دیدار پدیده خراسان و پرسپولیس تهران در ورزشگاه امام رضا آغاز خواهد شد. همچنین آخرین دیدار نیم فصل نخست مسابقات در روز 21 آذر به انجام خواهد رسید و نیم فصل نخست مسابقات در حد فاصل 139 روز برگزار خواهد شد.

با این حال، برگزاری جام ملتهای آسیا از 15 دی ماه و حضور سرخابی‌های پایتخت در مراحل نهایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، دو محدودیتی بودند که مسئولان سازمان لیگ با آن روبرو بوده اند. گرچه هنوز وضعیت تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش با تیم ملی فوتبال مشخص نشده ولی با تمدید قرارداد احتمالی سی کیو، سعید فتاحی و سازمان لیگ، کار دشواری در برنامه ریزی مسابقات برای رعایت انتظارات سرمربی لیگ برتر و سرمربیان لیگ برتری داشته اند که این کار را به نحو احسن انجام داده اند.

طبق برنامه اعلام شده سازمان لیگ، ابتدا شش هفته نخست لیگ برتر برگزار شده و سپس اردوی اولیه تیم ملی با حضور ملی پوشان دایر خواهد شد. سرخابی های پایتخت به دلیل حضور در جمع هشت تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا و به دلیل برگزاری دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی رقابت ها، هفته ششم خود را پس از اتمام اردوی نخست تیم ملی برگزار خواهند کرد. براین اساس ممکن است به دلیل خستگی ملی پوشان، برانکو ایوانکوویچ و وینفرد شفر ناچار شوند با غیبت ملی پوشان خود به مصاف رقبا روند. اردوی نخست تیم ملی احتمالا از9 شهریور تا 20 شهریور باشد.

با تعطیلی در سه مقطع برای اردوی آماده‌سازی تیم ملی نگاهی کلی به برنامه اعلام شده سازمان لیگ؛ برگزاری نیم‌فصل نخست لیگ برتر در 139 روز

سرخابی‌ها بلافاصله پس از انجام دیدارهای هفته ششم خود، دیدار برگشت در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را برگزار خواهند کرد. لیگ برتر از 30 شهریور از سر گرفته شده و تیم ها تا 7 مهر، برگزارکننده هفته های هفتم و هشتم لیگ خواهند بود. اردوی تدارکاتی دوم تیم ملی از 10 مهر آغاز شده و تا 25 مهر ادامه خواهد داشت. این در حالی است که مرحله رفت مسابقه نیمه نهایی در تاریخ 10 مهر برگزار شده و سرخابی‌های پایتخت در صورت صعود به این مرحله، احتمالا ملی پوشان خود را به اردوی دوم تیم ملی نخواهند داد. گفتنی است درصورت صعود یکی از تیم های سرخابی پایتخت، شهرآورد که قرار است در هفته هشتم برگزار شود همچون سال گذشته به زمان دیگری موکول خواهد شد. دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی نیز 25 مهر برگزار خواهد شد.

پس از پایان یافتن مرحله دوم اردوی آماده سازی تیم ملی، سه هفته نهم، دهم و یازدهم از مسابقات لیگ برتر در حد فاصل 27 مهر تا 14 آبان برگزار خواهد شد. دیدار رفت مرحله فینال مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در تاریخ 9 آبان برگزار خواهد شد و هریک از دو تیم استقلال و پرسپولیس با حضور در دیدار نهایی، مسابقه هفته دهم و یازدهم خود را با تعویق روبرو خواهند ساخت. اردوی سوم آماده سازی تیم ملی از تاریخ 16 آبان تا 29 آبان برگزار شده و مسابقات لیگ برتر از اول آذر از سر گرفته خواهد شد. دیدار برگشت مرحله فینال نیز در روز 23 آبان برگزار شده و هر یک از دو تیم پرسپولیس یا استقلال در صورت راهیابی به این مرحله، اردوی آماده سازی تیم ملی را مختل خواهند کرد.

بدین ترتیب 4 هفته نهایی مسابقات از اول آذر تا 21 آذر پیگیری خواهد شد و اردوی نهایی تیم ملی از روز 22 آذر تا روز برگزاری مسابقات جام ملتهای آسیا ادامه خواهد داشت. بدین ترتیب مسابقات نیم فصل نخست لیگ برتر حد فاصل 139 روز برگزار شده و در این بین در سه مقطع با اردو های آماده سازی تیم ملی متوقف خواهد شد. احتمالا سازمان لیگ در حدفاصل زمان های برگزاری اردوی تیم ملی تصمیم بگیرد دیدار های جام حذفی را برگزار کند. البته هنوز برنامه برگزاری مسابقات جام حذفی مشخص و اعلام نشده است.

تیم فوتبال استقلال تهران دیدارهایش مقابل نفت مسجد سلیمان، سایپا تهران و پدیده خراسان را پس از وقفه های تعطیلی لیگ برتر برگزار خواهد کرد. همچنین پرسپولیس نیز در از سرگیری مسابقات لیگ برتر پس از اردوهای آماده سازی تیم ملی، با تیم های نساجی مازندران، پیکان تهران و سپاهان اصفهان مسابقه خواهد داشت. باید منتظر باشیم و ببینیم مسابقات نیم فصل اول با چه کیفیتی برگزار خواهد شد و سطح تعامل سرمربیان لیگ برتری با تیم ملی در چه اندازه ای خواهد بود. در اینجا می‌توانید برنامه کامل نیم فصل نخست را مشاهده کنید.

تصویرها
با تعطیلی در سه مقطع برای اردوی آماده‌سازی تیم ملی نگاهی کلی به برنامه اعلام شده سازمان لیگ؛ برگزاری نیم‌فصل نخست لیگ برتر در 139 روز
نمایش موجودیت‌ها