date_range پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۰۴:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

4 گزینه جانشینی ونتورا در تیم ملی ایتالیا

4 گزینه جانشینی ونتورا در تیم ملی ایتالیا
دسته خبری: ورزش|فوتبال

تیم ملی ایتالیا برای اولین بار از سال 1958، موفق به کسب جواز حضور در جام جهانی نشد و به دنبال آن جیانپیرو ونتورا از سمت خود برکنار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ تیم ملی ایتالیا در دیدار پلی آف مقابل سوئد در دیدار رفت ۱-۰ شکست خورد و تساوی بدون گل دیدار برگشت در میلان منجر به حذف آتزوری شد. عصر امروز فدراسیون فوتبال ایتالیا تصمیم گرفت که مربی ۶۹ ساله خود را از کار برکنار کند، و حالا بحث بر سر جانشینی او مطرح شده است.

کارلو آنچلوتی:

در ماه سپتامبر از هدایت بایرن مونیخ اخراج شد، و به نظر می رسد که مدعی اصلی هدایت تیم ملی ایتالیا باشد. آمار آنچلوتی به عنوان یک مربی گویای همه چیز است. سه قهرمانی در لیگ قهرمانان به علاوه قهرمانی در لیگ های ایتالیا، آلمان، فرانسه و انگلیس جزو دستاورد های او محسوب می شود. او همچنین سه قهرمانی در جام های حذفی کشور های مختلف را نیز دارد.

فابیو کاپلو:

فابیو کاپلو ۷۱ ساله در طول دوران بلند مدت مربیگری خود، سابقه هدایت تیم های ملی انگلیس و روسیه را هم داشته است. هرچند که هنوز موفق به هدایت تیم ملی کشور خود نشده است، و ممکن است پیشنهاد هدایت تیم ملی ایتالیا او را برای جدایی از تیم جیانگسو در سوپرلیگ چین، وسوسه کند.

فابیو کاناوارو:

کاپیتان تیم ملی ایتالیا در جام جهانی ۲۰۰۶ که به قهرمانی این تیم منجر شد، حالا یک مربی جوان به حساب می آید که هدایت تیم ملی ایتالیا می تواند مسیر جدیدی به روی او باز کند. او در سال ۲۰۱۱ بازنشسته شد و حرفه مربیگری را از فوتبال آسیا آغاز کرد و حالا دومین سال حضور خود در تیم گوانگژو اورگراند را تجربه می کند.

کاناواروی ۴۴ ساله، که ۱۳۶ بازی ملی در کارنامه دارد، و می تواند برای بازیکنان جوان این نسل ایتالیا الهام بخش باشد.

روبرتو مانچینی:

در حال حاضر هدف اصلی مانچینی، هدایت تیم زنیت به سمت قهرمانی در لیگ روسیه است، اما مربی ۵۲ ساله سابق تیم های اینتر و منچستر سیتی می تواند گزینه محبوبی برای هدایت آتزوری باشد. او طی ۴ سال حضور در اینتر دوران بسیار موفقی را تجربه کرد و فاتح سه اسکودتو شد و موفقیت خود را در منچستر سیتی هم ادامه داد و در سال ۲۰۱۲ با گل دقایق پایانی سرخیو آگوئرو قهرمان لیگ برتر شد و هدایت تیم ملی کشورش می تواند چالش بزرگی برای او باشد.

منبع: وب سایت برنامه نود
نمایش موجودیت‌ها