date_range دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۹:۰۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

واکنش جهانگیری به صحبت‌های ترامپ

واکنش جهانگیری به صحبت‌های ترامپ
دسته خبری: سیاست|دولت

معاون اول رئیس‌جمهور در جواب اظهارات صبح امروز ترامپ در ژاپن اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛  اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پس از حضور در نمایشگاه بین المللی تهران و بازدید از نمایشگاه محصولات مددجویان توانمند شده کمیته امداد امام خمینی (ره) ، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان نتایج مختلف و مفیدی از اعمال خود دریافت می‌کنیم که مهمترین آن شاید گرفتن دست نیازمندان است.

وی افزود: ما یک دشمن جدی داریم که دشمن ملت و مردم ما است که خواب‌های آشفته‌ای برای ما دیده است که این‌خواب‌ها تعبیر نخواهد شد.
 
جهانگیری تصریح کرد: برخی مواقع ما را با اعزام ناو جنگی تهدید می‌کنند و برخی مواقع با بیان مذاکره به جلو می‌آیند.
 
وی افزود: دشمن بیش از ۲۰ سال است که ایران را به ساخت سلاح اتمی متهم کرده است، شورای انرژی اتمی و ۶ کشور مطرح دنیا تایید کردن که ایران به دنبال ساخت سلاح اتمی نیست، اما با این وجود ترامپ بازهم در ژاپن اعلام کرد که ایران دنبال ساخت سلاح کشتار جمعی و اتمی است.
 
معاون اول رییس جمهور گفت: بنا بر فتوای شرعی مقام معظم رهبری ساخت سلاح اتمی حرام اعلام شده است و این‌فتوا به عنوان سند در سازمان انرژی اتمی ثبت شده است و با ۱۴ گزارشی که سازمان انرژی اتمی پس از بازرسی‌هایی که از ایران داشته است این موضوع را رد کرده است.
 
وی افزود: آمریکا باید سر عقل بیاید و بگذارد تا در منطقه آرامش برقرار بماند، منطقه بدون برنامه ریزی ایران هرگز امن نخواهد بود.
 
جهانگیری با بیان اینکه سال ۹۸ سال به مراتب سخت‌تری در خصوص مسائل اقتصادی است، گفت: مدیران ما با فعالیت‌های خود باید به گونه‌ای عمل کنند تا برای برون رفت از فشار‌ها قدم بردارد.
 
وی افزود: یارانه افراد تحت پوشش بهزیستی و محرومان نسبت به سال گذشته ۳ برابر شد و این وظیفه دولت است که دست محرومان را بگیرد.
 
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه شب گذشته تبصره ۱۸ تصویب شد، گفت: در جلسه سران عالی شورای اقتصادی تصویب شد تا یک میلیارد دلار دیگر نیز برای تولید اشتغال در نظر گرفته شود.
 
جهانگیری خاطرنشان کرد: ما نخواهیم گذاشت که افراد تحت پوشش تنها بمانند و سبد‌هاکالا را بین ۱۶ میلیون نفر توزیع کردیم.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
 
 
نمایش موجودیت‌ها