date_range سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۵۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

تحریم بیت‌کوین توسط چین!

تحریم بیت‌کوین توسط چین!

گفته می‌شود مقامات چین قصد دارند که به‌طور کلی مبادله ارزهای مجازی را برای اشخاص، موسسات تجاری و نهادهای متمرکز ممنوع کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از Russia Today، بر اساس گزارش های منتشر شده از جلسات برگزار شده توسط دولت چین، دولت این کشور با هدف کاهش خطرات موجود در بازار ارزهای مجازی به تلاش های خود جهت اعمال فشار بر این بازار ادامه خواهد داد.

  تحریم بیت‌کوین توسط چین!

به گفته ی پان گنشنگ نایب رییس ''بانک خلق چین''، مقامات ملی و محلی چین باید بسترهایی که در آن ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین مبادله می شود را مسدود کنند. وی افزوده است که مقامات تنظیم کننده ی مقررات باید ادامه ی فعالیت اشخاص و نهاد هایی را که ''بازار گردانی'' می کنند، گارانتی فراهم می کنند و به طور کلی خدمات مربوط به مبادله ی متمرکز ارزهای مجازی (از جمله خدمات مربوط به ''کیف پول برخط'') را انجام می دهند ممنوع کنند.

در ادامه نایب رییس بانک خلق چین با اشاره به جلسه ی دولت چین در هفته ی گذشته اذعان کرده است که نشست برگزار شده '' به طور واضح خواستار محدود سازی نوآوری هایی که با نیازهای یک اقتصاد واقعی مطابقت ندارد و مقررات (جاری) را دور می زند شده است''. وی افزوده است که دسترسی به سایت های داخلی و خارجی و همچنین نرم افزارهای تلفن همراه که در آن مبادله ی ارزهای مجازی به طور متمرکز انجام می شود باید برای اتباع چین مسدود شده و فراهم کنندگان چنین بسترهایی باید جریمه شوند. همچنین، این مقام بانک خلق چین از مقامات محلی خواستار آن شده است که خدماتی که به موجب آن پول به خارج از چین منتقل می شود را با دقت تعقیب کنند.

لازم به ذکر است که اقدامات در نظر گرفته شده توسط دولت چین با هدف مبارزه با خروج سرمایه از این کشور انجام می گیرد. سال گذشته نیز مقامات این کشور به طور کلی هر گونه اقدام مرتبط با ''پیشنهاد اولیه پول دیجیتالی'' را ممنوع و فعالیت مراکز محلی مبادله ی ارز های مجازی را متوقف کردند.

تصویرها
تحریم بیت‌کوین توسط چین!
نمایش موجودیت‌ها