date_range یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۴۶:۱۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

همزمان با کاهش دمای پایتخت؛ استقرار 5 مددسرای سیار در میدان شوش/حضور 45 خودروی گشت ویژه در مناطق جنوبی/ پیش‌بینی حضور 3500 نفر در مددسرا طی امشب

همزمان با کاهش دمای پایتخت؛ استقرار 5 مددسرای سیار در میدان شوش/حضور 45 خودروی گشت ویژه در مناطق جنوبی/ پیش‌بینی حضور 3500 نفر در مددسرا طی امشب
منبع خبر: فراز نیوز
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر آمادگی کامل مددسراها برای پذیرش افراد بی‌خانمان گفت: طبق آخرین آمار تاکنون حدود 2 هزار و 500 مددجو در مددسراهای شهرداری تهران پذیرش شده‌اند. البته، با توجه به سرمای هوا پیش‌بینی ما این است که تا پایان شب این تعداد به 3 هزار و 500 مددجو افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش "فرازنیوز"  رضا قدیمی با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در راستای جذب افراد بی خانمان در مددسراها و جلوگیری از مرگ و میر این افراد بر اثر سرما اظهار کرد: با توجه به برودت هوای پایتخت، امشب 45 خودروی گشت فوریت خدمات اجتماعی را در مناطق جنوبی از منطقه 10 تا 20 مستقر کردیم تا در صورت مشاهده افراد کارتن خواب اقدامات لازم برای انتقال آن ها به مددسراها را پیگیری کنند.
 
وی با بیان اینکه  در حال حاضر تمامی مددسراها آمادگی کامل برای پذیرش مددجویان را دارند، گفت: بر اساس آخرین آمار، تاکنون 2 هزار و 500 مددجو در مددسراها پذیرش شده اند اما پیش بینی ما این است که به دلیل سرمای هوا این تعداد به 3 هزار و 500 مددجو افزایش پیدا می کند.
 
مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: همان طور که بارها تاکید شد، حضور در مددسراها کاملاً اختیاری است و برخی از افراد بی خانمان تمایل به حضور در این مکان را ندارند. به همین دلیل، امسال نیز مانند سال گذشته 5 اتوبوس را در قالب مددسراهای سیار در میدان شوش فعال کردیم.
 
وی ظرفیت مددسراهای سیار را 200 نفر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر آمار دقیقی در خصوص تعداد مددجویان مستقر در این مددسراها در دسترس نیست چرا که ساعت کار آن ها از حدود 11 شب آغاز می شود. پیش بینی ما این است که با توجه به سرمای هوا، امشب ظرفیت اتوبوس ها تکمیل شود.
 
مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در پایان با اشاره به امکانات موجود در مددسراهای سیار عنوان کرد: در اتوبوس ها یا همان مددسراهای سیار به تعداد کافی پتو، دارو و مواد غذایی در نظر گرفته شده تا هیچ گونه نگرانی برای نگه داری این افراد وجود نداشته باشد.
نمایش موجودیت‌ها