date_range شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۰۰:۲۶ ب.ظ

قولی نمی‌دهم که نتوانم انجام دهم اگر رای اعتماد هم نگیرم خدمتگذار نظام خواهم ماند

قولی نمی‌دهم که نتوانم انجام دهم اگر رای اعتماد هم نگیرم خدمتگذار نظام خواهم ماند
منبع خبر: خبرآنلاین

مسعود کرباسیان در جمع اعضای پارلمان بخش خصوصی گفت:«گر وزیر اقتصاد شوم مجری همان قانون‌ها خواهم بود؛ قطعا نگاه ویره ای در پست‌های مدیریتی به خانمها خواهم داشت، چراکه خانمها بسیار منظم و خوش‌فکر هستند.»

قولی نمی‌دهم که نتوانم انجام دهم اگر رای اعتماد هم نگیرم خدمتگذار نظام خواهم ماند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مسعود کرباسیان، وزیر پیشنهادی اقتصاد در نشست هم اندیشی هیئت رئیسه روسای اتاق های سراسر کشور و روسای کمیسیون‌های اتاق ایران با وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم گفت:«قانون برنامه ششم توسعه بر اساس سند چشم انداز ۲۰ ساله نوشته شده و اگر من هم رای بیاورم، باز هم باید بر اساس قانون عمل می‌کنم، این در حالی است که برنامه عملیاتی نیز داده شده است.»

وزیر پیشنهادی اظهار کرد:«برنامه های نوشته شده ،به  اصلاحیه نیاز دارد. با حسن تفاهمی که بین مجلس و وزارت اقتصاد هست، حتما تغییرات قابل لحاظ کردن است.بنابراین  الان قولی نمی دهم که نتوانم انجام بدهم؛ اجازه بدهید وزیر بشوم بعد این مشکلات را حل خواهیم کرد."

 او گفت:"اگر رای اعتماد هم نگیرم، خدمتگزار نظام باقی خواهم ماند، چراکه به نظام گره خورده ام.»

او درپاسخ به این سئوال که آیا از زنان در بخش های مدیریتی این وزارتخانه استفاده خواهد کرد،عنوان کرد:« قطعا نگاه ویره ای در پست های مدیریتی به خانمها خواهم داشت،  چرا که خانمها بسیار منظم و خوش فکر هستند به همین جهت با وجود این که می‌دانم موجب ناراحتی گروهی خواهد شد، اما از مردان می خواهم که زنانه رفتار کنند.»

ین گفته کرباسیان با تشویق حاضران مواجه شد. 

او ادامه داد:«باید اقتصاد مقاومتی در کشور اجرا شود. رشد اقتصادی به ۱۲.۵ درصد و تورم تک رقمی شده است، ولی تحول و استمرار آن ضروری است.»

کرباسیان با اشاره به دیدارش با آیت الله هاشمی رفسنجانی عنوان کرد:«ایشان معتقد بود که گمرک را باید همچون کندوی زنبور عسل شفاف باید کرد. در حال حاضر رفت و آمدها در آن بسیار شفاف شده است و این موضوع یکی از آرزوهای او بوده است.»

وزیر پیشنهادی اقتصادی در رابطه با کارت های بازرگانی گفت:متولی کارت بازرگانی، باید اتاق بازرگانی باشد که همه مراحل را انجام دهد. این در حالی است که گمرک نیز بر اساس وضعیت کنونی صدور کارت بازرگانی، باید چهار درصد علی الحساب بگیرد.»

کرباسیان درباره تک نرخی کردن ارز در کشور گفت:« برنامه بر این است کاهش نرخ سود بانکی، تغییر نرخ ارز، یکسان سازی نرخ، حمایت از صادرات در دولت دوازدهم اجرایی شود، اما باید شرایط را مهیا کرد.»

وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی بیان کرد:« مسئولیت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزیر اقتصاد است. با همراهی بخش خصوصی، کار را پیش می بریم. تا دقیقه نود هم قرار نبود من گزینه پیشنهادی باشم تصورم بر این بود که رای بر حضور و ماندگاری علی طیب نیا در سمت وزیر اقتصاد دولت دوازدهم بود.»

کرباسیان با بیان اینکه اصل 44 را باید در قالب افزایش بهره‌وری ببینیم گفت:«لایحه اصلاح نظام بانکی توقع جدی مجلس است و در دولت نیز درباره آن صحبت شده است. طرح تحول نظام بانکی خواسته همه است و خوشبختانه  قابل حل است.»

او افزود:« اگر کسی قرار است 20 مجوز بگیرد باید دید برای چه این مجوزها را می‌گیرد زیرا اکنون 22 سازمان مجوز می‌دهند و من نتوانستم حتی یک عدد از آنها را حذف کنم و تنها در روز ابتدایی حضور خود در گمرک خدمت نعمت‌زاده رفتم و وی نیز کد شبنم را حذف کرد و 4 سال نیز دعوا را تحمل کرد.»

کرباسیان گفت:«از نظر من نرخ رشد با تکیه بر نفت، استمرار نخواهد داشت. بازار سرمایه نیز باید به عنوان یکی از بخش اقتصاد ایران، وارد عمل شده و در استمرار رشد اقتصادی نقش آفرین باشد.»

 

35224

تصویرها
قولی نمی‌دهم که نتوانم انجام دهم اگر رای اعتماد هم نگیرم خدمتگذار نظام خواهم ماند
نمایش موجودیت‌ها

آگهی