زن و مردی که می‌خواستند قاچاقی وارد ایران شوند
منبع خبر: خبرآنلاین
دسته خبری: اقتصاد|خانواده

گمرک ایران از کشف جدیدترین محموله قاچاق انسان توسط ماموران گمرک خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از گمرک،ماموران گمرک در تازه ترین عملیات مبارزه با قاچاق انسان موفق شدند یک زن جوان و یک مرد را از داخل یک کشنده چادری کشف کنند . این دوازدهمین محموله قاچاق انسان است که توسط ماموران گمرک در سالجاری کشف می شود .

این افراد در داخل بار تریلر مخفی شده بودند و قصد داشتند به صورت غیر قانونی و قاچاقی از ترکیه وارد کشورمان شوند اما ماموران گمرک بازرگان با رصد اطلاعات محموله ها و استفاده از دستگاه های کنترلی موفق به کشف این محموله قاچاق انسان شدند .

ماموران گمرک بازرگان با بررسی اطلاعات محموله های ورودی به کمک سامانه های هوشمند به یک بار کامیون لوازم و اشیاء مبلمان که بصورت پالت بارگیری شده بود مشکوک می شوند و با توجه به مشکوک بودن به محموله پس از بازرسی به کمک دستگاه های کنترلی متوجه می شوند که در لا به لای محموله دو نفر پنهان شده اند .

پس از مشاهده این افراد در بررسی های بیشتر یک زن جوان و یک مرد که هر دو تبعه کشورمان بودند کشف می شود . در بررسی های اولیه مشخص می شود که این زن و مرد هیچ نسبتی با یکدیگر ندارند و قاچاقچیان انسان پس از بریدن سیم پلمپ گمرک ترکیه این دو نفر را در داخل بار جاسازی کرده بودند ‌.
  هم اکنون گمرکات ایران مجهز به تجهیزات پیشرفته کنترلی و سگ های جستجوگر است . ماموران گمرک فقط در سال گذشته موفق به کشف 480 مورد قاچاق انسان در گمرکات کشور شدند و در سالجاری هم 50 مورد قاچاق انسان توسط ماموران گمرک کشف شده است .

بر اساس گزارش دفتر اطلاعات منطقه ای سازمان جهانی گمرک (RILO) در سال 2017 ،  گمرک ایران در مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر رتبه اول دنیا را کسب کرده است . 

 

3535

نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  بی نام

  همه کار گمرک خوبه ولی این کاری که ماشین های سواری که در پارکینگها افتاب می خوره زود ترخیص کنه که اینقد واردکنندگان مردم یدبخت رو اذیت نکنن یک ساله پیش ماشین پیش خرید کردیم هنوزمیگن تو گمرک مونده بابا ما هم گناه داریم اشتباه کردیم پیش خرید کردیم این سری کوتاه بیاین

  جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ۰۶:۳۰:۴۵ ب.ظ
 • user avatar
  تقی

  شنیدیم همه از ایران میخواهند قاچاقی بتوانند بروند ولی از ترکیه به ایران ؟؟؟؟؟؟

  جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ۰۶:۳۰:۲۰ ب.ظ
 • user avatar
  بی نام

  قاچاق انسان از ترکیه به ایران؟ مگه میشه مگه داریم؟

  جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ۰۶:۳۶:۲۵ ب.ظ
 • user avatar
  بی نام

  اینا دیگه بدبخت بدبختا بودن

  جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ۰۴:۰۶:۴۰ ب.ظ
 • user avatar
  بی نام

  داداچ داری اشتباه می زنی

  شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۵۹:۱۰ ق.ظ
 • user avatar
  بی نام

  ما داریم در میریم. این ها دیگر چه احمقهایی هستند؟

  جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ۰۷:۰۲:۳۱ ب.ظ
 • user avatar
  بی نام

  چرا؟

  جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ۰۴:۴۵:۳۹ ب.ظ
 • user avatar
  بی نام

  اینها دیگه چه بدبخت بودن که میخواستن بیان اینجا عامو ما خودمون دنبال راه فراریم

  جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ۰۴:۰۰:۵۹ ب.ظ
 • user avatar
  بی نام

  حتما تابلو رو اشتباه دیدن. فکر کردن المانه.

  جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ۰۷:۲۰:۳۳ ب.ظ
 • user avatar
  بی نام

  همچین گفتین قاچاق انسان که فکر کردم البغدادی را کشف کردین دو پیرمرد و پیرزن کهنسال آخر عمری هوس کردن اروپا را ببینند والا دستگیری این بندگان خدا از گناهان کبیره است

  شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۱۲:۰۰ ق.ظ