date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۳۴:۱۵ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

امروزه به ندرت جوانی می‌گوید سربازی را پیچانده‌ام/«کمند» روی شناورهای نیروی دریایی جای می‌گیرد

امروزه به ندرت جوانی می‌گوید سربازی را پیچانده‌ام/«کمند» روی شناورهای نیروی دریایی جای می‌گیرد
منبع خبر: خبرآنلاین
دسته خبری: سیاست|مجلس

میزان نوشت: رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، گفت: از این‌رو که حفظ نظام اسلامی اوجب واجبات است، خدمت سربازی، ادای "حق‌الله" و از این‌رو که عده‌ای برای حفظ میهن اسلامی قبل از ما جانشان را برای حفظ نظام اسلامی از دست دادند، خدمت سربازی، ادای "حق‌الناس" است.

حجت الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی نماینده ولی فقیه در ارتش جمهوری اسلامی ایران در دهمین دوره جشنواره جوان سرباز، اظهار کرد: قداست خدمت سربازی "قراردادی" نیست بلکه این قداست برگرفته از رهنمود‌های معصومین (ع) است.
وی با بیان اینکه ارزش‌ها بر دو دسته "پایه" و "پیرو" تقسیم می‌شوند، عنوان کرد: ارزش‌های پایه آن دسته از ارزش‌هایی هستند که مابقی ارزش‌ها را با آن می‌سنجند؛ مثل ارزش "شهادت"، "حج" و همچنین "سربازی".
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه "تولید امنیت ملی" و "بازدارندگی از تهاجم دشمن" از جمله رهاورد‌های ملی خدمت سربازی است، اظهار کرد: کشور متخاصم هرگاه به این نتیجه برسد که مرز بی صاحب است و مدافعان آن قوی نیستند، اقدام به تهاجم می‌کنند؛ وقتی سربازان شجاع، قوی، پخته و جنگاور، مرز‌ها را مثل جان خود حفظ می‌کنند، دشمن جرات تجاوز به خودش نمی‌دهد.

نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان اینکه کسانیکه خدمت مقدس سربازی را نگذرانده اند، همیشه در درون خودشان یک نوع بدهکاری و عذاب وجدان احساس می‌کنند، گفت: ما گاهی شاهد هستیم که بعضی از سربازان بعد از سپری شدن ٤٠ سال از عمرشان خودشان را برای خدمت معرفی می‌کنند.
حجت الاسلام محمدحسنی با بیان اینکه خدمت سربازی سخت است، اما نتیجه آن شیرین و لذت بخش است، عنوان کرد: امروز به ندرت می‌توان افرادی را یافت که با افتخار اعلام کنند من سربازی نرفته ام و به قول معروف "سربازی را پیچانده ام".
وی در پایان خاطرنشان کرد: شبکه فرماندهی امروز ارتش شبکه‌ای متدین، ولایی، جهادی، متشرع و دنیایی از تجربیات است که سربازان عزیزمان می‌توانند بیشترین بهره را از تجربیات این فرماندهان کسب کنند.

«کمند» روی شناورهای نیروی دریایی جای می‌گیرد

همچنین تسنیم نوشت:

معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تا پایان سال سلاح دفاع نقطه‌ای کمند روی شناورهای نیروی دریایی ارتش نصب خواهد شد.
امیر دریادار حمزه‌علی کاویانی معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم جشنواره سرباز ارتش در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم درباره آخرین وضعیت سامانه دفاع نقطه‌ای کمند گفت: کارهای خوبی در زمینه مصونیت‌سازی شناورهای نیروی دریایی ارتش صورت گرفته و کارهای مرتبط با سلاح دفاع نقطه‌ای کمند انجام شده و این سلاح به نتیجه رسیده است.
27215

 

نمایش موجودیت‌ها