date_range دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۲۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پرواز آزمایشی فضاپیمای "ویرجین گلکتیک"

پرواز آزمایشی فضاپیمای "ویرجین گلکتیک"
منبع خبر: خبرآنلاین

ایسنا نوشت: "جرج وایتسایدز"(George Whitesides) مدیرعامل شرکت "ویرجین گلکتیک"(Virgin Galactic) اظهار کرد که این شرکت در تدارک مرحله بعدی پرواز آزمایشی فضاپیمای خود است.

پرواز آزمایشی فضاپیمای

"جرج وایتسایدز"(George Whitesides) مدیر اجرایی شرکت "ویرجین گلکتیک"(Virgin Galactic) در همایش بین‌المللی "فضاپیماهای شخصی و تجاری" اظهار کرد، شرکت "ویرجین گلکتیک" در حال پیگیری انجام مرحله بعدی پرواز آزمایشی فضاپیمای این شرکت است.

چندی پیش "ریچارد برانسون"(Richard Branson)، بنیانگذار شرکت "ویرجین گلکتیک" اعلام کرده بود که فضاپیمای این شرکت تا چند هفته دیگر به فضا می‌رسد. "جرج وایتسایدز" گفت: انتظار می‌رود تا اواخر سال جاری فضاپیمای این شرکت حداقل یک تست پرواز دیگر انجام دهد.

وی ادامه داد، ما در حال ورود به مرحله بعدی آزمایش فضاپیمای خود هستیم که در آن، مرحله سوخت فضاپیما و مدت زمان آزمایش طولانی‌تر خواهد بود. پروازی که انجام خواهد شد، سریع‌تر و مرتفع‌تر خواهد بود. "جرج وایتسایدز" افزود، ما پیشرفت‌های خوبی در این مدت داشته‌ایم ولی هنوز کارهای زیادی مانده که انجام دهیم. فضاپیمای "ویرجین گلکتیک" یک فضاپیمای مداری به نام "اسپیس‌شیپ ۲"( SpaceShipTwo) است.

پرواز آزمایشی فضاپیمای

 "ریچارد برانسون" نیز در آینده‌ای نزدیک یکی از مسافران "اسپیس‌شیپ ۲" خواهد بود. وی مدعی شده است که در آینده‌ای نزدیک مسافران قادر به مسافرت بوسیله این فضاپیمای مداری خواهند بود. "وایتسایدز" برنامه زمانی اعلام شده از سوی برانسون را تایید نکرد و گفت: من برنامه زمانی مخصوصی را اعلام نمی‌کنم و ترجیح می‌دهم که برانسون در این مباحث سخنگو باشد.

هواپیمای حامل "اسپیس شیپ ۲"، "WhiteKnightTwo" نام دارد.

 

5656

 

تصویرها
پرواز آزمایشی فضاپیمای "ویرجین گلکتیک"
پرواز آزمایشی فضاپیمای "ویرجین گلکتیک"
نمایش موجودیت‌ها