date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۵۵:۱۳ ق.ظ

شما نظر بدهید/ برای جلوگیری از تکرار حادثه تخریب در مسکن مهر چه باید کرد؟

شما نظر بدهید/ برای جلوگیری از تکرار حادثه تخریب در مسکن مهر چه باید کرد؟
منبع خبر: خبرآنلاین
دسته خبری: سیاست|دولت

تخریب پروژه مسکن مهر سرپل‌ذهاب در جریان زلزله استان کرمانشاه، سبب شد تا نگرانی‌های بسیاری برای ساکنان مسکن مهر در سایر شهرهای کشور ایجاد شود.

شما نظر بدهید/ برای جلوگیری از تکرار حادثه تخریب در مسکن مهر چه باید کرد؟

به گزارش خبرآنلاین،در نخستین تصاویری که از پروژه مسکن مهر سرپل ذهاب منتشر شد،آثار تخریب بیش از 80 درصد این پروژه دیده شد. اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور هم عنوان کرد که بیشتر خانه های تخریب شده در زلزله شب گذشته متعلق به ساختمان های مسکن مهر بوده است.

این اتفاق موجب شد تا نگرانی هایی درباره وضعیت مسکن مهر در سایر شهرهای کشور ایجاد شود.به نظر شما برای جلوگیری از خسارت های احتمالی چنین اتفاق هایی در مسکن مهر چه باید کرد؟

شما کاربر محترم خبرآنلاین می توانید،نظرات خود را در بخش دیدگاه ثبت کنید.

 

3535

 

تصویرها
شما نظر بدهید/ برای جلوگیری از تکرار حادثه تخریب در مسکن مهر چه باید کرد؟
نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  جنگلبان

  من خودم در کوران ساخت و ساز این ساختمانها در کل کشور بودم وقتی که شما پیمانکار مجبور کنی که ساختمانی که حداقل قیمت تمام شده آن برای هر متر مربع 300 هزار تومان است را با متری 220 هزار تومان و زمان استاندارد 18 ماه را در 9 ماه تمام کنید چه انتظاری از مقاومت بنا دارید اون وقت باید مثلا از گچ کردن ساختمان و تزئینات داخلی گذشت. ساکنین خانه می توانند گچ کاری را بعدا انجام دهند ولی مقاوم سازی را به سختی می توان بعد از ساخت انجام داد و هزینه ی آن بسیار بالاست. در آلمان همیشه اصل بر مقاوم ساختن است. این اصل که ایستگاه مترو سیمانی است، خانه های بعد از جنگ جهانی چند دیوارشان که بتنی است و گچ نشده که حالا مد هم شده، در خیلی جاها سقف کاذب نمی زنند، مثلا از 6 طبقه کتابخانه فقط هم کف سقف کاذب دارد و جاهایی که خیلی در معرض دید اند، در طبقه های بالای کتابخانه می توان لوله های آبپاش اطفای حریق خودکار را دید ولی برای سقف کاذب هزینه نکرده اند و... ولی از مقاوم سازی و گماردن درب و پله خروج اضطراری نمی گذرند. به جای این نمای مسکن مهر نمی شد سیمان به کار برد که اینطور نریزد؟

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۲:۴۶:۳۴ ب.ظ
 • user avatar
  بی نام

  اون وقت باید مثلا از گچ کردن ساختمان و تزئینات داخلی گذشت. ساکنین خانه می توانند گچ کاری را بعدا انجام دهند ولی مقاوم سازی را به سختی می توان بعد از ساخت انجام داد و هزینه ی آن بسیار بالاست. در آلمان همیشه اصل بر مقاوم ساختن است. این اصل که ایستگاه مترو سیمانی است، خانه های بعد از جنگ جهانی چند دیوارشان که بتنی است و گچ نشده که حالا مد هم شده، در خیلی جاها سقف کاذب نمی زنند، مثلا از 6 طبقه کتابخانه فقط هم کف سقف کاذب دارد و جاهایی که خیلی در معرض دید اند، در طبقه های بالای کتابخانه می توان لوله های آبپاش اطفای حریق خودکار را دید ولی برای سقف کاذب هزینه نکرده اند و... ولی از مقاوم سازی و گماردن درب و پله خروج اضطراری نمی گذرند. به جای این نمای مسکن مهر نمی شد سیمان به کار برد که اینطور نریزد؟

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۴۶:۳۴ ب.ظ
 • user avatar
  فربد

  بنظر من باید برای مسئولین کلاس وآموزش شهرداری وکشورداری را در هر سن ومقطعی که هستند بااستادان بنام و متعهد برگزارکرد . و برای آنها آزمون ونمره درنظرگرفت تا با تصمیمات احساسی و صرفا بدون مطالعه پول وجان مردم را به خطر نیازند .

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۱۴:۱۶ ب.ظ
 • user avatar
  بی نام

  میدان را خالی و از مدیران و متخصصین خارجی خبره استفاده کنن. وقتی مدیریت بلد نیستیم باید مثل اعراب دیگران را به خدمت بگیریم. ماشالا مملکت هم که روی پول خوابیده بهترین نظری که خواندم.من همیشه همین نظر را داشتم.

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۰۹:۵۸ ب.ظ
 • user avatar
  بی نام

  دقیقا ، خبر انلاین با نظر خواهی فرار بهجلو انجام میده، جمع کنید بساطتان را مگر نظر مردم اهمیتی داره ؟ بزرگترین پروژه از زمان حضرت آدم تاکنون؟ یه عده بیسواد جمع شدند اسم خودشونم گذاشتند مسئول

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۲۰:۲۲ ب.ظ
 • user avatar
  بی نام

  فقط یه راه داره .کل مسئولین را عوض کرد و بهشون بیمه بازنشستگی داد و افراد جدید با توجه به تخصص جذب کرد نه گزینش از طرف یه کج اندیش والا بیمه بازنشستگی هم حق این بی کفایتا نیست

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۱۵:۳۳ ب.ظ
 • user avatar
  بی نام

  به لحاظ تبعات اقتصادی هم که شده، مانند آنچه آلمان در دوران پس از جنگ جهانی کرد این مسکن ها باید تخلیه و بمباران شوند، وگرنه جان آدمیزاد که اینجا اهمیتی ندارد...

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۲۱:۲۴ ب.ظ
 • user avatar
  پیمان

  مرحله اول تخلیه فوری

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۵۱:۴۱ ب.ظ
 • user avatar
  اکبر

  با مسببین که کاری نمی تونن بکنن. پس بهتره تا فاجعه ی دیگه ای رخ نداده زودتر خانه های مسکن مهر تخلیه بشن. مردم که پول تخریب و ساخت مجدد هم که ندارن پس باید یه فکری به حال خودشون بکنن مثلا برن زیر بار قرض یا وام های دیگه تا یه جایی رو اجاره کنن و.... . البته توی محوطه همین ساختمان های مسکن مهر هم می تونن با رعایت فاصله ایمن از ساختمان ها چادر بزنن در غیر اینصورت مسوولیت عواقب بعدی هم به عهده خودشون هست و مسوولین پاسخگو نخواهند بود.

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۰۰:۱۴ ب.ظ
 • user avatar
  علی

  فاجعه برای ایران و مردمان ایران.... این زلزله در منطقه مرزی روی داده بین ایران و کردستان عراق در ایران 12000 واحد مسکونی فاجعه مهندسی ودزدی سازندگان و پیمانکاران و مهندسان است این رقم ویران شده و حداقل 2000 نفر انسان کشته شده اندبه امارهای پوشالی اینها توجه نکنید دران طرف مرز در کردستان عراق زیر 10 نفر انسان از بین رفتند خسارت خانه بسیار کمتر ازا یران بوده و منطقه کم جمعیتی هم نبوده واقعا چه بر سر مردم ایران امده که دزدی و سرهم کلاه گذاشتن عادت شده برای اغلب مشاغل؟؟؟؟؟ بجای عزاداری و تسلت بازی و عوض کردن تصاویر پروفایلها ، یک اندیشه ای باید کرد که چگونه از منجلاب اخلاقی و دزدی و فساد میشه بیرون امد؟؟؟؟ این ساختمان رو یک ایرانی نظارت کرده یک پیمانکار ایرانی ساخته و ،،،، پس کار ا

  سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۱۰:۱۴ ب.ظ