date_range پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ access_time ۰۷:۳۳:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

روزنامه شرق: مادر برنامه نود "فیگو" را آوردیم، یک تلویزیون خارجی 2 کارشناس ایرانی را!

روزنامه شرق: مادر برنامه نود "فیگو" را آوردیم، یک تلویزیون خارجی 2 کارشناس ایرانی را!
منبع خبر: خبرآنلاین

روزنامه شرق در مطلبی با اشاره به حضور لوئیس فیگو در برنامه نود نوشت: آن‌چنان‌که در رسانه‌ها آمده، صداوسیما بابت این حضور صدهزار یورو معادل 500 میلیون تومان به‌عنوان دستمزد به وی پرداخت کرده است که اگر با هزینه سفر، اقامت و هزینه‌های مقدماتی انجام این سفر و خرده‌ریزها جمع شود، بالغ بر 600 میلیون تومان خواهد شد.

با یک حساب سرانگشتی می‌شود دریافت که با این مبلغ می‌توان تعداد زیادی از منازل مسکونی آسیب‌دیده در زلزله کرمانشاه را باز‌سازی کرد که البته از سوی آقای فردوسی‌پور چنین رقمی تکذیب شد. سؤال مهم‌تر آنکه آیا حضور فیگو در این برنامه دستاوردی داشت؟ او جز نقل خاطرات کهنه هیچ مطلبی را عنوان نکرد که اندکی به آگاهی فوتبال‌دوستان اضافه کند. صداوسیما می‌توانست با یک‌هزارم این مبلغ مانند همیشه دو نفر از کارشناسان برجسته فوتبال کشورمان را که تعدادشان هم کم نیست به این برنامه دعوت کند تا بینندگان بتوانند نکات بسیار آموزنده‌ای را از آنان بشنوند. نکته جالب‌تر اینکه یکی از تلویزیون‌های خارجی که به همین مناسبت برنامه زنده داشت، دو کارشناس ایرانی را به برنامه خود آورده بود که به‌مراتب بهتر از فیگو نکات فنی را درباره تیم فوتبال ایران و حریفانش در جام جهانی تجزیه و تحلیل کردند. 

البته انتظار نداریم صداوسیما طبق روش معمول خود به این نقد پاسخ دهد، اما شاید این بار با توپ پر پاسخ دهد که این مبلغ نه از بودجه صداوسیما که مثلا از سوی فلان اسپانسر پرداخت شده است. در جواب باید گفت درهرصورت پول این مملکت بوده که بدون کوچک‌ترین بازدهی، از کشور خارج شده است است؛ آن هم در زمانی که می‌شود با چنین پولی نیاز بسیاری از زلزله‌زدگان را برطرف کرد. اگر اندک انصافی در کار باشد صداوسیما و به‌ویژه شخص فردوسی‌پور باید برای این اشتباه بزرگ از مردم عذرخواهی کند.

 

23302

نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  بی نام

  یه شرکت خصوصی برای تبلیغ خودش تصمیم گرفته این راه رو انتخاب کنه. 500 میلیون بده به فیگو و بیاردش تلویزیون. یه شرکت دیگه هم تصمیم میگیره 10 ثانیه فیلم تبلیغاتیه رو اعصاب تهیه کنه و بره رو مخ ملت. به کسی چه ربطه داره میخوان خودشون رو چطور تبلیغ کنن؟ چرا نمیرید به اونا که اگهی بازرگانی درست میکنن گیر بدید که چرا هم وقت مردم رو میگیرید هم هزینه الکی میکنید پس پولشو بدید به مستمندان؟؟

  پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۱۰:۰۷ ق.ظ
 • user avatar
  بی نام

  طبق گفته فردوسی پور 400 میلیون از درآمد اس ام اسهای آن برنامه به زلزله زده ها اختصاص داده شد راست و دروغش را نمیدونم

  پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۰:۱۵ ق.ظ
 • user avatar
  بی نام

  جالبه،صدا وسیما اصلا به کارشناسی اعتقادی نداره،خدا میداند پشت پرده حضور فیگو،چه بوده، همین دیروز توی بازی استقلال دوتا کارشناس، آقایان پیوس و کاظمی، جمعا 4 دقیقه نتوانستند صحبت کنند، یا آقای خیابانی داشت حرف میزد یا آقای هاشمی روی اعصاب مردم بود، یا داشتند آگهی بازرگانی پخش میکردند.

  پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۴:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  بی نام

  این پولهای سیستم ستاره سازی رو خرج اموزش کنید هزاران ادم دیگه شکوفا شن نه اینکه خرج یک بازنشته خوشبخت پرتقالی بشه که مهدوی کیا رو با تعجب نگاه کنه و بگه این همون باحاله بود و ما کلی کیف کنیم مهدوی کیا رو شناختحداقل ویکی پدیا اسم چهار تا بازیکن ایرانی رو میخوند میومد جلوی مردم ایران

  پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۲:۵۱ ق.ظ
 • user avatar
  کمال

  آقای فردوسی پور راست گفته و این رقم رو تکذیب کرده چون رقم بیشتر از ایر حرفهاست

  پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۳۳:۳۱ ق.ظ
 • user avatar
  بی نام

  آقا جان پولی که تو رسانه خرج میشه عددش بالاس...سودش هم عددش بالاس...حالا این پول می اومدن میدادن به ۵۰ نفر به عنوان وام ۱۰ ملیونی بعد هم برفک پخش می کردن اینجوری اینده نگر می شدن...مگه بانکه...

  پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۷:۲۲ ق.ظ
 • user avatar
  س

  نیازی به پخش برفک نبود چون هزینه کردن در رسانه و پخش برنامه هاشون با برفک فرقی نداره. الان مثلا فیگو چه درامدی براشون داشت.

  پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۰۴:۱۴ ق.ظ
 • user avatar
  بی نام

  افسانه ای؟افسانه تو قرن ۲۱؟خود فیگو اینقدر خودشو قبول نداشت که فردوسی پور و ما؟

  پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۶:۱۵ ق.ظ
 • user avatar
  حمید

  نباید این ۵۰۰میلیون خرج فیگو میکردند درستش این بود میدادن به یک بنده خدایی بره باهاش کانادا عشق حال مغلطه.درست تر این بود میدادن طارمی عشق و حال کنه پرسپولیسو‌ دو سال دیگم محروم کنه

  پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۱۲:۲۶ ق.ظ
 • user avatar
  رضا

  کاش روی پولهایی که توسط مدیران محترم در ارگانهای مختلف به سود خودشون جا به جا میشه هم اینقد توجه میکردین، جمع کنین بابا. طرف از جیب خودش داده تا تبلیغ خودش را یکنه، دلشم نمیخواست به کسی کمک کنه شما به فکر هزاران هزار میلیارد بیت المال باشین که مثل آب خوردن بالا کشیده میشه

  پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۷:۰۱ ق.ظ