date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۵۵:۴۵ ق.ظ

گزارش روزانه برنا از گشت‌زنی در توئیتر؛ روزنگاه ترندهای توئیتری ایران و جهان/ جهان پیگیر اخبار ورزشی، ایرانیان همچنان به دنبال سعید مرتضوی

گزارش روزانه برنا از گشت‌زنی در توئیتر؛ روزنگاه ترندهای توئیتری ایران و جهان/ جهان پیگیر اخبار ورزشی، ایرانیان همچنان به دنبال سعید مرتضوی
منبع خبر: خبرگزاری برنا
دسته خبری: جامعه|بسکتبال

امروز 28 فروردین مصادف با 17 آوریل ترندهای توئیتری نشانگر این است که در 24 ساعت گذشته جهان درگیر اخبار ورزشی و ایرانیان به دنبال ردپایی از سعید مرتضوی هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی  خبرگزاری برنا ، ضرب المثل ایرانی «آسمان همه‌جا یک رنگ است.» گویا این روزها بر آسمان جهان معنایش صدق می کند اما ایرانیان تافته جدابافته این آسمان شده اند! سند این گفته را می توان درشبکه‌های مجازی شاهد بود. در حال حاضر کافی است توییتر خود را باز کنید تا متوجه شوید چه تفاوت‌هایی میان آنچه جهانیان به آن فکر می‌کنند با آنچه ما درگیر آن هستیم، وجود دارد و این نشانگر این است که رنگ زندگی در دنیا کجاست و ما کجا!

امروز 28 فروردین ماه، درحالیه سراسر جهانیان با توییت‌های بی‌شمار خود هشتگ #Wade را ترند برتر کرده‌اند، ایرانیان در مورد #بهمن_ورمزیار صحبت‌ می‌کنند.

لازم به ذکر است، اجرای حکم بهمن ورمزیار جوان همدانی و سارق مسلحانه‌ای که قرار بود امروز اعدام شود، موقتا تعلیق شد.

همچنین دوین تایرون وید جونیور بازیکن بسکتبال حرفه‌ای آمریکایی است که برای باشگاه میامی هیت در اتحادیه ملی بسکتبال (ان‌بی‌ای) بازی می‌کند. او  در سال ۲۰۰۶ از طرف Sports Illustrated به عنوان مرد ورزش سال انتخاب شد.

ادامه ترندهای جهانی توییتر شامل #HarryAnderson, #OddThingsToTakeComping, #RudyGay  است.

هری اندرسن کارگران Night Court در سن 65 سالگی درگذشت.

ترندهای ایرانی دیگر به #کاوه_مدنی، #مرتضوی و #ایران اختصاص یافته است.

کاوه مدنی، معاون سازمان حفاظت محیط زیست ایران را ترک کرده و همسر وی نیز به وی پیوسته است. همسر وی که پیش از این ممنوع الخروج بود، پس از رفع ممنوع الخروجی ایران را ترک کرد.

یک کاربر توییتر در خصوص فرار مرتضوی نوشت:

نعمت احمدی: وثیقه ۵ میلیاردی #مرتضوی را ضبط کنید سروکله‌اش پیدا می‌شود /اعتماد آنلاین

همچنین ترندهای برتر عربستان عبارتند از:  #یوم_الاعترافات_العالمی ،  #بلغنا_رمضان_یا_الله ،  #شکرا_میلیسی ، # تعرف_نایفکو

و اما امروز 28 فروردین مصادف با 17  آوریل همچنان  سایه ورزش   بر سرجهان است و سایه ابرِ سیاست و اقتصادی که از سر ایرانیان دور  نمی‌شود.

 

نمایش موجودیت‌ها