date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۳۲:۱۴ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

در نشست مشترک شهردار مشهد مقدس و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی تاکید شد: لزوم همسویی شهرداری و شهرک‌های صنعتی در تحقق اقتصاد مقاومتی

در نشست مشترک شهردار مشهد مقدس و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی تاکید شد: لزوم همسویی شهرداری و شهرک‌های صنعتی در تحقق اقتصاد مقاومتی
منبع خبر: خبرگزاری برنا

نشست مشترک شهردار مشهد مقدس و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌رضوی با هدف گسترش همکارهای دو طرف برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، "مسعود مهدی زاده مقدم" اظهار کرد: سعی و تلاش شهرک‌های صنعتی به عنوان یکی از حامیان صنعتگران این است که صاحبان صنایع بدون کوچکترین دغدغه به کار خود ادامه بدهند و در همین راستا ازتمام مزیت و مشوق ها برای آنها استفاده می کنیم.

وی افزود: از مهمترین مباحث ما تجهیز وتکمیل زیر ساخت های‌ شهرک‌ها و نواحی صنعتی و رسیدن مطلوب به شاخص‌های اقتصادی است.

مهدی زاده مقدم ادامه داد: مشهد مقدس با داشتن سالانه30 میلیون زائر و با وجود برخورداری از جذابیت های سرمایه گذاری، زمینه مناسبی برای استقرار واحد صنعتی دارد و ارزش افزوده خوبی را برای صنایع بوجود می آورد.

وی با اشاره به اینکه 44 درصد صنایع و 40 درصد اشتغال استان در شهرک‌های صنعتی است، عنوان کرد: افزایش سرمایه گذاری ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی رضایت بخش بوده و بهره برداری از واحدهای صنعتی و افزایش تولید واحدها، وضعیت اشتغال و رشد اقتصادی را در این بخش موجب شده و هم اکنون با دو هزار 481 واحد صنعتی بهره برداری شده و اشتغال 74 هزار 520 نفر و با سرمایه گذاری 38 هزار و 438 میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر هستند.

مهدی زاده مقدم در خصوص استقرار صنوف مختلف در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، بیان داشت: صنوف برای جابجایی نیازمندی های فراوان از قبیل تغییرکاربری محل های موجود دارند که با ورود به شهرک‌ها و نواحی صنعتی می توانند از مزایای استقرار برخوردار شوند و با حمایت شهرداری ودستگاه های مرتبط امیدواریم امور واحدهای صنفی تسهیل و روند بهتری پیدا کند تا دغدغه های آنها کم و فعالیت اقتصادی آنها رشد و توسعه یابد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی خاطر نشان کرد:خوشبختانه تجربه خوبی از استقرار صنوف تولیدی همچون فلزتراشان و چاپ و نشردر شهرک صنعتی توس داریم و آماده هستیم تا با توجه به رسالت شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی و حمایت های جدید سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، واحدهای صنفی تولیدی و آنهایی که آلایندگی بیشتری دارند را در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر کنیم.

در ادامه این دیدار"قاسم تقی زاده خامسی" شهردار مشهد مقدس، گفت: آماده همکاری لازم را درراستانی کمک به اصناف تولیدی برای فعالیت های صنعتی داریم و هرجا لازم باشد کمک خواهیم کرد.

وی افزود: همیشه رونق واحدهای صنفی، تولیدی و صنعتی برای شهرداری حائز اهمیت بوده و هست و  برای ساماندهی آنها موضوعات مختلف بررسی و رصد می شود.

شهردار مشهد مقدس خاطرنشان کرد: سیاست‌ها و حمایت ها برای صنوف مختلف باید دقیق صورت پذیرد تا حضور بیشتر بخش خصوصی و مشارکت آنها را در حوزه های گوناگون داشته و با همسویی و هماهنگی میان همه دستگاه به بهترین نحوه انجام شود.

 

نمایش موجودیت‌ها