date_range دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۵۹:۴۱ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

حسینی‌مقدم: ورود بدون کنکور هنرجویان فنی و حرفه‌ای به دانشگاه از سال 98

حسینی‌مقدم: ورود بدون کنکور هنرجویان فنی و حرفه‌ای به دانشگاه از سال 98
منبع خبر: خبرگزاری برنا
دسته خبری: جامعه|تحصیل

مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش از عدم برگزاری کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای در سال‌جاری خبر داد و گفت: هنرجویان از سال 98 بدون شرکت در کنکور می‌توانند وارد دانشگاه فنی و حرفه‌ای شوند.

به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، سیدمحسن حسینی‌مقدم با اشاره به اینکه امسال کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای برگزار نمی‌شود،خاطرنشان کرد: بر اساس قانون پنجم و ششم توسعه،وزارت علوم مکلف به ادامه کاردانی پیوسته  است، بنابراین هنرجویان از سال 98 می توانند بدون کنکور وارد  دانشگاه فنی و حرفه ای شوند، البته در رشته هایی که تراکم متقاضی وجود داشته باشد پذیرش از طریق برگزاری کنکور صورت می گیرد.

حسینی مقدم ، ارزشیابی مبتنی بر شایستگی را یکی از برنامه‌ها ی وزارتخانه برای ارتقای کیفیت آموزشی در سال 97 برشمرد و تصریح کرد: هنرجویانی که تمایل به شرکت در کنکور سراسری دارند می‌توانند بنا به علایق خود در هر رشته‌ای در کنکور سراسری شرکت کنند .

وی گفت: با توجه به اینکه در سال 97 کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای برگزار نمی‌شود، تمام هنرجویان که از سال گذشته باقی ماندند امسال می‌توانند وارد دانشگاه شوند.

مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش  از افزایش رشته‌های جدید در فنی و حرفه‌ای خبر دادوعنوان کرد: پس از نیازسنجی این رشته‌ها در سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی، لیست رشته ها برای سال آینده اعلام می شود

 

نمایش موجودیت‌ها