date_range سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۴۶:۰۲ ق.ظ

گزارش میدانی از روند پیشرفت خط یک و دو متروی تبریز فعالیت شبانه‌روزی در پروژه مترو تبریز / مهندسان و کارگران در 15 متری سطح زیرآب کار می‌کنند

گزارش میدانی از روند پیشرفت خط یک و دو متروی تبریز فعالیت شبانه‌روزی در پروژه مترو تبریز / مهندسان و کارگران در 15 متری سطح زیرآب کار می‌کنند
منبع خبر: خبرگزاری برنا

خبرنگاران و عکاسان تبریزی از روند پیشرفت خط یک و دو مترو تبریز بازدید کردند. این تور رسانه‌ای از ایستگاه شهریار شروع و پس از بازدید خبرنگاران از ایستگاه میدان ساعت، در ایستگاه باغمیشه به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، در طی این بازدید افراد حاضر، ایستگاه شش تا یازده را با مترو طی کرده و ایستگاه یازده تا دوازده را به صورت پیاده از مسیر تونل طی کردند. با وجود اینکه فعالیت در این مسیر ده  تا 15 کیلومتر زیر سطح آب انجام می شد تمام تونل کاملا خشک بود و این نکته جالبی بود که توجه خبرنگاران را به خود جلب کرده بود.

رضا زائر، مدیر خط یک مترو تبریز در این بازدید ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص تونل خط یک به جزئیات فعالیت های صورت گرفته در این پروژه اشاره کرد.

وی گفت:  خط یک متروی تبریز به سه فاز تقسیم می‎شود که دو فاز آن از میدان ائل گولی تا میدان ساعت در مدار بهره‎برداری قرار گرفته است. از 18 ایستگاه خط یک، تعداد 10 ایستگاه با وجود نواقصی از قبیل سیستم الکترونیکی پی آی اس (سیستم اعلام مسافر)، سیستم‌های مخابراتی و سیستم سیگینالینگ، به بهره‎‎برداری رسیده و همزمان عملیات رفع نواقص نیز مورد توجه است.

  زائر افزود: حفاری تونل‎های خط یک، به طول 14.14 کیلومتر به پایان رسیده و عملیات ریل گذاری فاز سوم خط یک از ایستگاه 11 (میدان ساعت) تا پایانه لاله (پایان خط یک) در دست اقدام است و عملیات عمرانی و ساختمانی و همچنین ریل گذاری در پایانه لاله در دست اقدام است.

همچنین خبرنگاران در جریان این بازدید با حضور در ایستگاه باغمشه خط دو مترو تبریز در جریان جزئیات فعالیت  در این مجموعه و نحوه کار دستگاه دوم حفاری  T.B.M قرار گرفتند.

خبرنگار: اکبر بردباری

 

نمایش موجودیت‌ها