date_range چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۵۳:۵۱ ق.ظ

استاندار مازندران: باید با تعامل با کشورهای منطقه به ایجاد ثبات و امنیت کمک کنیم/ سرمایه‌گذاران می‌توانند از تسهیلات بندر امیرآباد استفاده کنند

استاندار مازندران: باید با تعامل با کشورهای منطقه به ایجاد ثبات و امنیت کمک کنیم/ سرمایه‌گذاران می‌توانند از تسهیلات بندر امیرآباد استفاده کنند
منبع خبر: خبرگزاری برنا

استاندار مازندران گفت: ما بیشتر از گذشته نیاز داریم تا با کشورهای منطقه با تعاملات گسترده‌تر و به معنای واقعی ثبات و امنیت را ایجاد کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، اسلامی استاندار مازندران در اولین همایش توسعه صادرات از مسیر دریای خزر گفت: شرایط مختلفی در دنیای امروز رقم می‌خورد و با شعار صلح و حفظ امنیت جهانی دنبال می‌شود ولی در محتوا و درآمد بی‌ثبات‌کننده است.

او ادامه داد: ما بیشتر از گذشته نیاز داریم تا با کشورهای منطقه با تعاملات گسترده تر و به معنای واقعی ثبات و امنیت را ایجاد کنیم.

اسلامی بیان کرد:  فرصت های جغرافیایی که ایران در راستای سیاست‌های خارجی و امنیت بین المللی ترسیم کرده، دسترسی به آبهای آزاد و نیاز کشورهای حوزه اقیانوس هند برای دسترسی به کشورهای حوزه آسیای میانه و دریای خزر  است که نقش ویژه ای دارد به همین جهت برگزاری این همایش به منظور  گفت و گو با یکدیگر و توسعه تبادلات مورد توجه قرار می‌گیرد.

 او به تنوع بخشی به سرفصل ها، همکاری و موضوعاتی که در بخش مبادلات تجاری اشاره کرد و گفت: ما به صورت گسترده می توانیم منافع را به منافع مشترک تبدیل کنیم.

اسلامی تصریح کرد: در این همایش در راستای سیاست های کلی در حاکمیت، سیاست خرد و سرفصل های همکاری را باید گسترش دهیم.

او با بیان  اینکه در حمل و نقل دریایی جاده‌ای و ریلی ایران سرمایه‌گذاری‌های مهمی انجام داده افزود: ظرفیت‌های ریلی  با ظرفیت های هوایی نیز با تخصیص خط هوایی که ماههای آینده به اتمام می رسد تکمیل می شود.

او با بیان اینکه ظرفیت های مکمل که می تواند تجارت را تسهیل بخشد را ایجاد کردیم افزود:در بحث دریانوردی در دریای خزر نیاز داریم که صنایع خود را برای جابجایی کالا ها توسعه دهیم و به عنوان فرصت های جدید آنها را معرفی کنیم.

او عنوان کرد: توسعه گردشگری دریایی با داشتن شناورهای رو_رو، تبادل و جابه‌جایی مسافر را در دریای خزر می توانیم گسترش دهیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه ظرفیت های توسعه صادرات محصولات زراعی و صنایع لبنی و پروتئینی بالا بوده و  به بیش از پنج کشور جهان صادر می‌شود گفت : مجموعه این سرمایه گذاری ها با  محوریت بندر امیرآباد می‌تواند امروز توسط سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی مورد توجه قرار گیرد.

 او گفت :بندر امیرآباد در منطقه با تسهیلات بالا  فرصتی برای  بهره برداری قرار می دهد و همچنین در این بندر زمین در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد که برای توسعه تبادلات فعالیت انجام دهند.

اسلامی گفت: امیدواریم با تعامل ارزنده که صورت می گیرد با کشورهای حوزه دریای خزر به ویژه با روسیه، همچنین از طریق این همایش بتوانیم به صورت شتابان منافع و همزیستی مسالمت آمیز را در منطقه گسترش دهیم.

نمایش موجودیت‌ها