date_range سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۱۷:۴۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

بهبود وضعیت آذربایجان غربی در سرانه فضاهای ورزشی دانش‌آموزان نیازمند توجه جدی است

بهبود وضعیت آذربایجان غربی در سرانه فضاهای ورزشی دانش‌آموزان نیازمند توجه جدی است
منبع خبر: خبرگزاری برنا
دسته خبری: جامعه|تحصیل

مدیرکل آموزش و پرروش آذربایجان غربی با اذعان به اینکه این استان از لحاظ شاخص سرانه فضاهای ورزشی دانش اموزی در رتبه 31 کشور قرار دارد؛ گفت: بهبود وضعیت استان اذربایجان غربی در سرانه فضای ورزشی دانش‌آموزان نیازمند نگاه ویژه مسئولان وزارتی و استانی است.

به گزارش برنا آذربایجان غربی، ابراهیم محمدی در گردهمایی معاونان تربیت بدنی و سلامت سراسر کشور در ارومیه اظهار کرد: ارتقاء کمی و کیفی فعالیتهای تربیت بدنی در سطح مدارس بهترین روش پیشگیری از آسیبهای اجتماعی است.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۶۶ هزار دانش اموز در حدود ۵هزار آموزشگاه آذربایجان غربی مشغول تحصیل هستند؛ ادامه داد: کمبود فضاهای آموزشی در استان مشهود است بطوری که این استان در شاخص سرانه فضای آموزشی برای هر دانش آموز ۱.۳ مترمربع با میانگین کشوری فاصله دارد و در رتبه ۲۸ کشور می باشد.

محمدی بیان کرد: آذربایجان غربی در سرانه فضاهای پرورشی نیز در رتبه ۲۸ کشور قرار دارد که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرروش آذربایجان غربی گفت: هر اندازه مدارس پویا، با نشاط و شاداب باشند به همان اندازه دانش اموزان از آسیبهای اجتماعی دور خواهند بود.

وی با اشاره به اجرای طرح های متعدد ورزشی، طرح های پیشگیرانه، مداخله گرانه در در سطح استان گفت: آذربایجان غربی از نظر اجرای برنامه های متنوع تربیت بدنی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی جزو استانهای برتر کشور می باشد.

گفتنی است گردهمایی معاونان تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش سراسر کشور بمدت دو روز و با هدف تبیین سایت ها و برنامه های این معاونت در سالتحصیلی آینده بمیزبانی استان اذربایجان غربی برگزار می شود.

 

نمایش موجودیت‌ها