date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۵۳:۴۶ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

هشدار اداره‌کل راه و شهرسازی به شهروندان مشهدی؛ مراقب خرید املاک واقع در 4 پلاک جنوب مشهد باشید

هشدار اداره‌کل راه و شهرسازی به شهروندان مشهدی؛ مراقب خرید املاک واقع در 4 پلاک جنوب مشهد باشید
منبع خبر: خبرگزاری برنا

مدیر حقوقی و املاک اداره‌کل راه و شهرسازی خراسان‌رضوی نسبت به خرید و فروش املاک و اراضی واقع در چهار پلاک جنوبی مشهد هشدار داد و گفت: شهروندان از هرگونه خرید و فروش اراضی دارای سند عادی در این اراضی خودداری کنند.

 «محمدرضا باغستانی» در گفتگو با خبرنگار برنا در مشهد با اعلام این خبر افزود: شهروندان در پلاک های واقع در جنوب مشهد از طریق اسناد عادی خریداری نکنند و از هر گونه خرید و فروش اراضی دارای سند عادی خودداری کنند.

مدیرحقوقی و املاک اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی یاد آور شد: دولت در پلاک های  183-182-186-184-187- 191و 236  دارای مالکیت است؛ لذا توصیه می شود مردم قبل از خرید، از عدم مالکیت دولت اطمینان حاصل کنند و از هرگونه خرید و فروش اراضی در این مناطق جداً خودداری کنند.

باغستانی تاکید کرد: تمامی معاملات بر روی اراضی متعلق به دولت فاقد وجاهت قانونی بوده و باعث تبعات و تضرر مردم در پی خرید و فروش این اراضی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در صورت تصرف اراضی ملی، از طریق مجاری قانونی، زمین تصرف شده رفع تصرف می شود، به اراضی ملی رفع تصرف شده طی سال جاری اشاره کرد و گفت: طی سال 96 ، 43 مورد رفع تصرف انجام شده  که 35 مورد آن با حکم و رای دادگاه بوده و 7 مورد با حکم دادستانی است.

باغستانی تصریح کرد: اجرای 12 حکم رفع تصرف در مشهد، اجرای 11 حکم در شهرستان طرقبه،10 مورد اجرای حکم در شهرستان سبزوار، 5 مورد اجرای حکم در شهرستان شاندیز، 2 مورد اجرای حکم در شهرستان جغتای، یک مورد اجرای حکم در شهرستان گناباد، یک مورد اجرای حکم در شهرستان تایباد و یک مورد اجرای حکم در شهرستان خواف انجام شده است.

وی ادامه داد: طی سال جاری 2میلیون و 743 هزار و 819 مترمربع از اراضی دولتی رفع تصرف شده که ارزش ریالی آن 881 میلیارد و 652 میلیون و 580 هزارریال است.

مدیرحقوقی و املاک اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: برابر قانون مجازات های اسلامی برای افرادی که تصرف مال غیر، از جمله املاک دولتی را انجام دهند، حبس و جزای نقدی و اعاده به وضع سابق پس از رفع تصرف پیش بینی شده است.

 

نمایش موجودیت‌ها