date_range جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۱۹:۴۶ ب.ظ

خطیب موقت نماز جمعه تهران: رئیس‌جمهور دیوانه‌نما آمد و با لگدی همه بافته‌ها را رشته کرد

خطیب موقت نماز جمعه تهران: رئیس‌جمهور دیوانه‌نما آمد و با لگدی همه بافته‌ها را رشته کرد
منبع خبر: خبرگزاری برنا

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به خروج رئیس‌جمهور آمریکا از برجام گفت: رئیس‌جمهور دیوانه‌نما آمد و با لگدی همه بافته‌ها را رشته کرد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ، آیت الله کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران امروز 28 اردیبهشت در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: خداوند نتیجه روزه‌داری را تقوا معرفی کرده است، پس باید ماه رمضان را غنیمت بشماریم.

وی ادامه داد: ماه رمضان ماه مبارزه با نفس اماره است، شر آمریکا که بزرگ‌ترین دشمن ماست، بالاتر از نفس اماره نیست. فلسطین امروز تحت شدیدترین ظلم‌ها قرار گرفته و حتی شر رژیم کودک کش نیز بالاتر از نفس اماره نیست، لذا نفس اماره بزرگ‌ترین دشمن انسان است.

امام جمعه موقت تهران به مساله برجام اشاره کرد و گفت:‌ از ابتدا دنیای غرب کلاه گشادی آماده کرده بود و آنگونه که حضرت آقا اخیرا به زبان آوردند از ابتدا تحت فشار بودند که چرا در مساله هسته‌ای پافشاری می‌کنیم و چرا اجازه نمی‌دهید که مذاکره کنیم و حضرت آقا فرمودند از همان موقع می‌گفتیم که غربی‌ها قابل اعتماد نیستند اما برای اتمام حجت و اساسا به خاطر رفع تحریم‌ها قرار شد مذاکرات انجام شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت:‌ در مذاکرات آنها هیچ حقی نداشتن و همش باج‌گیری بود چرا که خلاف قانونی انجام ندادیم بودیم که بخواهیم سر میز مذاکره بنشینیم پس یک طرفه ما از علم و پیشرفت هسته‌ای خود عقب‌نشینی کردیم تا آنها تحریم غیرقانونی و ظالمانه‌شان را از گرده ما بردارند.

حجت الاسلام صدیقی با اشاره به نامه‌ای که در اوایل طرح موضوع برجام به رییس‌جمهور نوشتند، گفت: حضرت آقا در آن نامه به سوابق اطلاعاتی شخص رییس‌جمهور تکیه کردند و لذا تاکید بر هوشیاری و هوشمندی و اتخاذ ترتیباتی داشتند که بتوانیم در آینده حق خودمان را بگیریم از جمله تضمین و یا امضایی از رییس‌جمهور که اینها هم رعایت نشد و این رییس‌جمهور دیوانه‌نما آمد و با لگدی همه بافته‌ها را رشته کرد.

وی با بیان اینکه برجام یک عبرت است، بیان کرد:‌ در مرحله بعدی همه باید بدانیم که سیاست‌های کلی نظام و مشروعیت نظام بر اساس قانون اساسی با رهبری و ولی فقیه است و نکند بدون اذن و اجازه به سراغ کسانی رویم که مثل آمریکا هستند.

حجت الاسلام صدیقی با اشاره به اینکه در دوران هشت سال دفاع مقدس فرانسه، انگیس و آلمان هم با ما دشمنی کرد، تصریح کرد: اینها که تا این حد با ما عناد و دشمنی دارند با چه جراتی به آنها اعتماد کنیم و بدون اخذ تضمین‌های لازم با آنها کنار بیاییم.

وی با اشاره به اینکه مردم غیور و صبور ما در هشت سال دفاع مقدس نشان دادند که از پس مشکلات اقتصادی بر می‌آیند، تاکید کرد: خواست ملت ما، عزت ملی است و اینکه زیر بار وعده‌ای نرویم که ننگ در آن باشد.

نمایش موجودیت‌ها