date_range چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۲۷:۰۴ ب.ظ

مدیرکل امور بانوان استاندار لرستان: شهادت 464 بانوی شهید لرستانی در دوران دفاع مقدس

مدیرکل امور بانوان استاندار لرستان: شهادت 464 بانوی شهید لرستانی در دوران دفاع مقدس
منبع خبر: خبرگزاری برنا
دسته خبری: جامعه|آیین

"ناهید پرویزپور" گفت: زنان در دوران دفاع مقدس نقشی مهم و محوری داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛پرویزپور همایش سوسن های سوخته با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بویژه بانوان شهیدبا   اشاره به شهادت ۴۶۴ بانوی شهید لرستانی در دوران دفاع مقدس، افزود: زنان در دوران دفاع مقدس نقشی مهم و محوری داشته اند.

او افزود: زنان در دوران دفاع مقدس چه در عرصه نبرد مستقیم، پشتیبانی و تربیت فرزندان و مدیریت خانواده نقش پر رنگی در دوران دفاع مقدس داشته اند.

پرویزپور  با اشاره به سهم بزرگ بانوان از فرهنگ ایثار، افزود: مادران و زنان شهدا با علم به احتمال شهادت فرزندان و یا همسران خود آنها را راهی جبهه نبرد می کردند و در این راه صبری زینب (س) گونه داشته اند.

او با اشاره به حضور فعال بانوان چه در جبهه ها و چه در عرصه پشتیبانی از رزمندگان در دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: تسکین خانواد و حفظ کیان خانواده از مهم ترین وظایف زنان در دوران دفاع مقدس بوده است.

 مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان، با اشاره به مشقت های زندگی در دوران جنگ تحمیلی، یادآورشد: تامین مایحتاج خانواده و تحمل مشقت های زندگی در آن دوران و در نبود همسر از نقش های بانوان بود که به خوبی و به رغم سختی های و مشتقت ها انجام می شد.

او با اشاره به نقش تربیتی بانوان،خاطر نشان کرد: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و تربیت صحیح فرزندان برای دفاع از اسلام و ارزش های والای اسلامی و اخلاقی از نقش های است که زنان تاکنون به خوبی از عهده آن برآمده اند.

 پرویز پور، با بیان نقش زنان امروز در مقابله با توطئه های دشمنان، گفت: حفظ ارزش های دفاع مقدس و نقش تربیتی آنان منجر به تربیت جوانانی برومند شده است که با آگاهی و بصیرت در عرصه های مختلف از مرزهای جمهوری اسلامی ایران دفاع می کنند.

 

 

نمایش موجودیت‌ها