date_range سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۲:۵۱:۵۰ ب.ظ

کشف محموله 40 میلیارد ریالی مواد مخدر در فرودگاه بم

کشف محموله 40 میلیارد ریالی مواد مخدر در فرودگاه بم
منبع خبر: خبرگزاری برنا

دادستان عمومی و انقلاب بم از کشف یک محموله 50 کیلوگرمی مواد مخدر به ارزش 40 میلیارد ریال از یک باند قاچاقچی که قصد انتقال آن را از طریق پرواز بم به تهران داشتند در فرودگاه این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد ضیاالدینی در این خصوص گفت: یک باند قاچاق مواد مخدر از قاچاقچیان این بار قصد داشتند از طریق کارتن های خرما محموله ۵۰کیلوگرمی شیشه را به پایتخت منتقل کنند.

وی در این باره اظهار کرد: یکی از سرکردگان قاچاق مواد مخدر به همراه چهارنفر از پرسنل فرودگاه بم و همچنین دو قاچاقچی دیگر که در پوشش مسافر قصد سوار شدن در پرواز را داشتند بازداشت شده اند .

دادستان بم تصریح کرد: پس از انجام چندین ماه کار منسجم اطلاعاتی از سوی سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان، مشخص گردید یک گروه از سوداگران مواد مخدر به صورت سازمان یافته و باندی قصد حمل و جا به جائی مواد مخدر از نوع شیشه به صورت عمده از فرودگاه بم و از طریق هوائی به پایتخت را دارند .

وی بیان کرد: تحقیقات اولیه از متهمان بیانگر این مطلب است که این محموله مواد مخدر شیشه که از نوع بسیار مرغوب می باشد در لابراتورها و آزمایشگاه های پیشرفته در کشور افغانستان تولید و قاچاقچیان از طریق مرزهای شرقی کشور وارد استان کرده اند.

ضیاالدینی افزود: ماموران اداره اطلاعات بم با اشراف اطلاعاتی کامل برای مدت طولانی باند فوق را تحت تعقیب و مراقبت قرار داده بودند تا اینکه با حصول اطمینان از حمل مواد و انتقال آن ها به فرودگاه جهت ارسال به پایتخت،افسران اطلاعاتی وارد عمل شدند.

وی ادامه داد: طی تحقیقات انجام شده از آن ها سایر ایادی و شرکا جرم نیز شناسایی و یک نفر که واسطه مرتکبین در ارسال و انتقال مواد بوده در کرمان شناسایی و دستگیر شدند.

دادستان بم می گوید: با توجه به اینکه سوداگران موادمخدر از طرق مختلف نسبت به حمل و ارسال موادمخدر اقدام می کنند و از هر گونه خلا انتظامی حداکثر سوء استفاده را می نمایند، پیشگیری از وقوع بزه های مشابه در ترمینال های مسافری و باری اعم از زمینی ،هوایی و دریایی مستلزم افزایش حساسیت در کنترل اشخاص و محوله های باری از طریق واحد های انتظامی ، حراست و حفاظت یگان ها بوده تا با پایش اطلاعات و همچنین کنترل دقیق مسافرین و محموله ها از وقوع چنین بزه هایی پیشگیری شود .

وی از مسئولان حراست ادارات و ترمینال ها و سایر مراجع ذی مدخل در خواست کرد: در انجام وظایف مربوط نظارت دقیق تری بر پرسنل زیر مجموعه داشته تا با توجه به تهدیدات بالقوه ناشی از سود کاذب حاصل از مواد مخدر وارد این عرصه نشده و ضمن صیانت از پرسنل زیر مجموعه و پیشگیری از وقوع جرائم ، آثار سوء ارتکاب جرائم در جامعه کاهش یابد.

 

نمایش موجودیت‌ها