date_range پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۱:۱۱:۴۷ ب.ظ

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پلدختر صورت گرفت؛ اجرای ویژه‌برنامه «نسیم مهربانی» در روستای سیل‌زده چم مهر

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پلدختر صورت گرفت؛ اجرای ویژه‌برنامه «نسیم مهربانی» در روستای سیل‌زده چم مهر
منبع خبر: خبرگزاری برنا

ویژه‌برنامه «نسیم مهربانی» به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پلدختر در روستای سیل‌زده چم مهر این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛ویژه برنامه«نسیم مهربانی» با هدف بهبود شرایط روحی مردم مناطق سیل زده و پرکردن بهینه اوقات کودکان و نوجوانان آسیب دیده از سیل، با حضور جمعی از کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، رئیس اداره و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر، کودکان و نوجوانان و خانواده های آنها در روستای "چم مهر" شهرستان پلدختر برگزار شد.

 رئیس کتابخانه های عمومی  پلدختر در این مراسم، ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه و تبریک فرا رسیدن ایام دهه کرامت، آشنایی با زندگی و آثار بزرگان دینی به ویژه ائمه معصومین(علیهم السلام) را یکی از ضروریات جامعه امروزی برشمرد و اظهارکرد: یکی از شاخصه های مهم نهاد کتابخانه های عمومی سوق دادن عموم جامعه به سمت مطالعه مفید با تاکید بر مولفه های دینی و فرهنگی می باشد.

علی محمد قهرمانی رسالت مجموعه کتابخانه های عمومی جهت توسعه خدمات کتابخانه ای در مناطق محروم و ایجاد نشاط و شادابی در جامعه بویژه در مواقع بحرانی و ضروری دانست  و افزود: ادارات کتابخانه های عمومی استان و شهرستان و همکاران نهاد کتابخانه های عمومی کشور از همان ابتدای وقوع حادثه سیل در شهرستان پلدختر، اقدامات و برنامه های فرهنگی مناسبی در راستای احیای روحیه شادی و نشاط در میان مردم مناطق سیل زده شهرستان و به ویژه کودکان و نوجوانان اجرا کردند که از جمله این برنامه های میتوان توزیع غذای گرم و تقسیم اقلام ضروری خانواده ها  و همچنین اجرای طرحهای فرهنگی مختلفی همچون« بهارمهربانی» و «بهار مهربانی در بهار قرآن» ویژه ایام ماه مبارک رمضان و هم اکنون نیز طرح «نسیم مهربانی» در دهه کرامت اشاره کرد.

او به آثار مخرب سیل در روستای چم مهر پلدختر و لازمه بازسازی و  احیای زیرساختها و بستر اجتماعی این منطقه اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که برگزاری این قبیل برنامه ها بتواند حتی برای لحظاتی لبخند را بر لبان کودکان این روستا بنشاند.

در این مراسم برنامه های مختلف فرهنگی برای حاضرین اجرا شد. بازخوانی زندگانی حضرت فاطمه معصومه(س)، آموزش احکام ویژه جوانان و نوجوانان، برپایی کارگاه قصه گویی با هدف بازخوانی قصه ها و داستان های کهن به زبان محلی، برگزاری کلاس آموزشی "کاهش آسیب های بلایای طبیعی" و اهدای کتاب و اسباب بازی به کودکان و نوجوانان از جمله بخش های متنوع برگزاری ویژه برنامه «نسیم مهربانی» در روستای چم مهر پلدختر بود که با استقبال  پرشور شرکت کنندگان و حاضرین در مراسم مواجه گردید

 

نمایش موجودیت‌ها