date_range سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۰۴:۳۵ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد: توافق سوچی نتیجه تلاش‌های دیپلماتیک در نشست تهران است

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد: توافق سوچی نتیجه تلاش‌های دیپلماتیک در نشست تهران است
منبع خبر: خبرگزاری برنا

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، اتهامات نماینده آمریکا علیه ایران را سرپوش گذاشتن بر شکست سیاست‌های واشنگتن در سوریه دانست و گفت: توافق سوچی نتیجه تلاش‌های دیپلماتیک در نشست تهران است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، غلامعلی خوشرو روز سه شنبه در نشست شورای امنیت که با موضوع خاورمیانه و سوریه برگزار شد، افزود: توافق سوچی بین سوریه و ترکیه نتیجه تلاش های دیپلماتیک هفته های اخیر از جمله در قالب نشست سران ایران، روسیه و ترکیه در تهران است.

وی ادامه داد: این توافق مبتنی بر رهیافت اصولی و روح حاکم بر روند آستانه است که بر اساس آن ضمن تداوم مبارزه با تروریست ها، باید تلاش های لازم برای جلوگیری از وارد آمدن صدمه به غیرنظامیان به عمل آید.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد اضافه کرد: این توافق همچنین در راستای اصولی است که جناب آقای روحانی در نشست سران روند آستانه بر لزوم رعایت آنها تاکید کرد. 

خوشرو اضافه کرد این توافق زمینه لازم را برای کنترل دولت سوریه بر بخش های بیشتری از خاک خود فراهم می آورد و همچون هر کشور دیگر، این حق مسلم سوریه است.

وی با تاکید بر لزوم بازگشت آوارگان سوری، آن را در آغاز گفت وگوهای ملی و فرآیند سیاسی سوری – سوری مهم قلمداد کرد.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرد: در شرایط حساس کنونی کشورها باید از سوریه برای اعاده حاکمیت خود و بازسازی آن حمایت کنند.

 

نمایش موجودیت‌ها