date_range پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۳۰:۲۱ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

در رقابت‌های جهانی چین؛ قهرمانی نعمتی به‌عنوان یکی از 50 رویداد برتر سال 2017 شناخته شد

در رقابت‌های جهانی چین؛ قهرمانی نعمتی به‌عنوان یکی از 50 رویداد برتر سال 2017 شناخته شد
منبع خبر: خبرگزاری برنا
دسته خبری: ورزش|تیراندازی

کمیته بین‌المللی پارالمپیک، کسب نشان طلا و عنوان قهرمانی از رقابت‌های قهرمانی جهان تیراندازی با کمان چین توسط زهرا نعمتی را به‌عنوان یکی از 50 رویداد برتر سال 2017 معرفی کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، کمیته بین المللی پارالمپیک از 12 نوامبر اقدام به معرفی 50 رویداد برتر سال کرده است و امروز در هفتم دسامبر، عنوان بیست و پنجم به زهرا نعمتی اختصاص یافت.

در گزارش IPC از زهرا نعمتی به عنوان کمانداری که از عنوان قهرمانی خود در سال 2017 دفاع کرد یاد شده و آمده است: زهرا نعمتی بعد از 4 سال به صحنه ی مسابقات جهانی بازگشت و نشان داد که هنوز در کلاس خودش نفر اول جهان است.

نعمتی که در بازی های پارالمپیک ریو به نشان طلا دست یافته بود، توانست عنوان قهرمانی خود در مسابقات جهانی را که آخرین بار در سال 2013 به آن دست یافته بود تکرار کند. وی البته در سال 2015 به دلیل حضور در المپیک ریو وکسب سهمیه برای این بازی ها، در رقابت های جهانی آلمان حضور نیافت.

سرانجام نعمتی در دیدار فینال مسابقات جهانی چین در سال 2017 بعد از رقابت تنگاتنگی که با حریف ترکیه ای خود داشت توانست با نتیجه 6 بر 2 پیروز شود و یکبار دیگر بر بام دنیا قرار گیرد.

در این گزارش به نقل از نعمتی آمده است: با امید و عزم راسخ به هرآنچه می خواهم دست پیدا می کنم.

روند معرفی 50 رویداد برتر سال 2017 که از 12 نوامبر آغاز شده، تا 31 دسامبر ادامه دارد.  

نمایش موجودیت‌ها