date_range سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۰۰:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

در برنامه این هفته «ایران امروز»؛ نگاهی به فعالیت‌های ضدایرانی در شبکه‌های اجتماعی

در برنامه این هفته «ایران امروز»؛ نگاهی به فعالیت‌های ضدایرانی در شبکه‌های اجتماعی
منبع خبر: خبرگزاری برنا

مروری بر دروغ‌پردازی و فضاسازی‌های عربستان و مجاهدین خلق علیه ایران در حساب‌های کاربری فضای مجازی عنوان موضوعی است که در برنامه این هفته «ایران امروز» (Iran Today) مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ در این برنامه که یوسف پور انوری تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد، در مورد استخدام لشکری از کاربران مجازی توسط عربستان سعودی برای این هجمه های رسانه ای و وجود روبات های فعال در پلتفرم هایی نظیر فیسبوک و توییتر برای حفظ منافع عربستان و مجاهدین خلق بحث و تبادل نظر صورت می گیرد.

این برنامه در ادامه با مروری بر مستند اخیر شبکه بی بی سی به پخش صحبت های یکی از اعضای سابق مجاهدین خلق پرداخته و از تلاش های این فرقه در فضای مجازی برای حمله به منافع ایران پرده برمی دارد.

در این برنامه همچنین به برخی مواردی که عربستان لشکر توییتری خود را برای اهداف خاص بسیج کرده اشاره می شود که از جمله این موارد توییت درخصوص مرگ یک دختر در هتلی در مهاباد، ری توییت پیام های خاص ترامپ درخصوص عربستان، ایجاد فضای منفی درخصوص سفر امیر قطر به بریتانیا و جنگ توییتری علیه کانادا پس از اختلافات درخصوص وضعیت حقوق بشر در عربستان را می توان نام برد.

اعتراض وزیر امور خارجه به رئیس توییتر نسبت به این تبعیض ها، سهام عربستانی ها در توییتر و حذف بی رحمانه چندین اکانت توییتری ایرانی به بهانه های واهی از دیگر موضوعات مورد بحث در برنامه این هفته «ایران امروز» است که با حضور کارشناسانی همچون حسن عابدینی قائم مقام خبرگزاری صدا و سیما و محمدمهدی مومنی ها رئیس مطالعات سایبری جهان اسلام روی آنتن خواهد رفت.

«ایران امروز» با اجرای لیلا فرامرزی در ساعت 00:03 بامداد چهارشنبه 11 مهر ماه روی آنتن شبکه پرس تی وی می رود. تکرار این برنامه چهارشنبه ساعت 06:00 و 19:00 ، پنجشنبه ساعت 08:00 و شنبه ساعت 11:00 پخش خواهد شد.

نمایش موجودیت‌ها