date_range سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۱:۴۳:۱۰ ب.ظ

بانک مرکزی اعلام کرد؛ شرط اختصاص وام ازدواج 30 میلیون تومانی

بانک مرکزی اعلام کرد؛ شرط اختصاص وام ازدواج 30 میلیون تومانی
منبع خبر: خبرگزاری برنا
دسته خبری: سیاست|خانواده

بانک مرکزی اعلام کرد، صرفا افرادی که تاریخ عقد آنها از تاریخ اول فروردین 96 به بعد است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، از تسهیلات ازدواج به میزان 300 میلیون ریال بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، در بند «الف» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال جاری مقرر شده است به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از محل منابع پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه نظام بانکی، به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از اول فروردین ۱۳۹۶ است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کند.

طبق این قانون، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌ها در سال ۱۳۹۸، ۳۰۰ میلیون ریال با دوره بازپرداخت پنجساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است. بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین در این زمینه بپذیرند.

بانک مرکزی با ارائه توضیحاتی درباره این وام اعلام کرد: افرادی که تاریخ عقد آنها از تاریخ اول فروردین ۹۶ به بعد است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، از تسهیلات ازدواج به میزان ۳۰۰ میلیون ریال بهره‌مند می‌شوند.

بر این اساس، افرادی که تاریخ عقدشان قبل از اول فروردین ۹۶ بوده است و در موعد مقرر ثبت‌نام کرده‌اند، لیکن به هر دلیل هنوز در صف سامانه هستند و موفق به اخذ وام نشده‌اند، صرفاً از تسهیلات ازدواج به میزان ۱۵۰ میلیون ریال بهره‌مند می‌شوند.

افرادی که قبلاً وام ازدواج دریافت کرده‌اند، نمی‌توانند از مابه‌التفاوت  وام ۳۰ میلیون تومانی استفاده کنند.

تشخیص معتبر بودن ضامن معرفی‌شده نیز بر عهده بانک عامل است.

متقاضیان صرفاً می‌توانند از بانک‌هایی که امکان ثبت‌نام متقاضی در سامانه برای ایشان وجود دارد، نسبت به انتخاب بانک عامل اقدام کنند.

نمایش موجودیت‌ها