date_range سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۳۳:۴۴ ق.ظ

رئیس هیئت جودو خراسان‌رضوی خبر داد میزبانی چناران از مسابقات جودوی نونهالان کشور

رئیس هیئت جودو خراسان‌رضوی خبر داد میزبانی چناران از مسابقات جودوی نونهالان کشور
منبع خبر: خبرگزاری برنا
دسته خبری: ورزش|جودو

رئیس هیئت جودو خراسان‌رضوی از میزبانی مسابقات قهرمانی جودو کشور در رده سنی نونهالان در شهرستان چناران خبر داد.

 حسین محمودی در گفتگو با خبرنگار برنا در مشهد در خصوص شرایط جواد محجوب، جودوکار ملی‌پوش خراسانی اظهارکرد: جواد محجوب در فرایند تیم‌ملی در اردوها حضور دارد و در گرنداسلم‌ها و گرندپری‌هایی که فدراسیون در برنامه گنجانده با قدرت شرکت می‌کند. خوشبختانه محجوب به سمت آمادگی مطلوبی پیش می‌رود. وی عضو تیم پاس خراسان رضوی است، پیش از برگزاری دیدار‌های پایانی لیگ جودو در انتهای سال، تیم پاس به مقام نایب قهرمانی لیگ جودو کشور دست یافت.

رییس هیئت جودو خراسان رضوی در خصوص شرایط پایگاه قهرمانی چناران خاطرنشان‌کرد: این پایگاه کماکان در سنین پایه نونهالان و نوجوانان در حال فعالیت است. کلاس‌های سنین پایه برای روستاهای تابع چناران نیز برقرار است. پایگاه‌های قهرمانی اغلب روی نیروهای جدید و مستعد سنین پایه متمرکز هستند و مانند جواد محجوب در اردوهای تیم‌ملی دوران آمادگی خود را طی می‌کنند.

وی افزود: در شهرستان‌های بزرگ استان مانند نیشابور و سبزوار به‌دلیل شرایط نیروی انسانی و استعدادیابی، شرایط ایجاد پایگاه قهرمانی را نداریم. درحال حاضر در شمال استان و حاشیه شهر مشهد که ورزشکاران مستعدتری قراردارند، متمرکز شده‌ایم. البته فریمان و تربت‌جام نیز جزو مناطق مستعد استان محسوب‌می‌شوند. همچنین فعالیت خوبی در منطقه محروم و مستعد جغتای سبزوار داریم.

محمودی در خصوص شناسایی مستعدین عنوان‌کرد: در این خصوص دو مسیر وجود دارد. در راه نخست، حضور علاقه‌مندان در باشگاه‌ها است که در تمرینات عادی شناسایی می‌شوند. راه دیگر، فراخوان‌هایی است که کمیته استعدادیابی از طریق محلات، باشگاه‌ها و آموزش‌و‌پرورش انجام‌ می‌دهد. در این خصوص در سال جاری در دو مرتبه فراخوان داشته‌ایم که تعدادی از این طریق مورد سنجش قرار گرفته‌اند. اکثر استعدادیابی‎های هیئت از طریق باشگاه‌ها و برگزاری مسابقات داخلی است که از طریق کارشناسان هیئت انتخاب می‌شوند.

وی ادامه‌داد: بخشی از استعدادیابی را فدراسیون نیز انجام می‌دهد. به این‌صورت که فاکتورهایی را برای هیئت‌ها مشخص می‌کند که افرادی با این فاکتور‌ها و شرایط مشخص شوند و به اردوهای استعدادیابی تهران اعزام شوند.

رییس هیئت جودو خراسان رضوی در خصوص هزینه کلاس‌ها و فراخوان‌های استعدادیابی تاکید کرد: افراد مستعدی که در اردوهای استعدادیابی فدراسیون شرکت‌ می‌کنند، هزینه‌های ایاب و ذهاب به‌ ‌آن‌ها بازمی‌گردد، ولی برای حضور در کلاس‌های استعدادیابی مشهد، هزینه‌های محدودی جهت ثبت‌نام از افراد بااستعداد دریافت می‌شود، اما برای حضور در اردوهای آمادگی هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. حتی با حمایت فدراسیون جودو لباس‌های رایگان توزیع کردیم.

حسین محمودی در رابطه با مسابقات مهم اخیر جودوکاران خراسانی افزود: بانوان جودوکار خراسانی را به مسابقات جایزه بزرگ قم اعزام کردیم. همچنین در مسابقات بین‌المللی نوجوانان در بخش پسران در شرکت کردیم. مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی نونهالان نیز به میزبانی چناران از یازدهم اسفند برگزار می‎شود.

وی افزود: همچنین مسابقات جام فجر در رده سنی نونهالان و نوجوانان در هفته گذشته با حضور ۴۵۰ جودوکار در خانه جودو برگزارشد که این یک رکورد برای ما به شمار می‌رود. آخرین برنامه هیئت نیز تقدیر از برترین‌های جودو، کوراش و جوجیتسو در سال ۹۶ است که در نیمه اول اسفندماه برگزار خواهدشد.

 

نمایش موجودیت‌ها