date_range دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۱۷:۱۴ ب.ظ

برگزاری مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره آموزش و پرورش شهرستان امیدیه

برگزاری مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره آموزش و پرورش شهرستان امیدیه
منبع خبر: خبرگزاری برنا
دسته خبری: جامعه|تحصیل

مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره آموزش و پرورش شهرستان امیدیه با حضور مسئولین استانی و شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار برنا از امیدیه، مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره آموزش و پرورش شهرستان امیدیه با حضور مسئولین استانی و شهرستان در محل سالن تدبیر اداره آموزش و پرورش شهرستان امیدیه برگزار شد.

در این مراسم امام جمعه شهرستان امیدیه ضمن تبریک مبعث رسول اکرم صلی الله اظهار کرد: توجه به امر تعلیم و تربیت و نقش معلم از دیرباز مورد تاکید در جوامع مختلف بویژه در دین مبین اسلام بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی علیزاده بیان کرد: سعادتمندی و سربلندی هر جامعه ای به سرنوشت و جایگاه آموزش وپرورش آن گره خورده و ما نیز باید با همکاری و حمایت از این بخش سعادتمندی جامعه و آینده نسل خویش را رقم بزنیم.

همچنین فرماندار شهرستان امیدیه با تبریک مبعث پیامبر اکرم صلی الله و فرارسیدن اعیاد شعبانیه بیان کرد: اصل تعلیم و تربیت یکی از مهمترین زیرساختها در هر جامعه ای بوده ،چراکه فرهنگ نیروی محرک جامعه در راستای پویایی و شکوفایی و در نهایت سعادتمندی است.

سید مهران رفیعی افزود: خوشبختانه در سالهای اخیر این اصل،در شهرستان امیدیه بویژه در شورای آموزش وپرورش شهرستان مورد توجه قرار داشته که یکی از آثار آن قبولی های کنکور سراسری در رتبه های زیر هزار از امیدیه بوده و گواهی بر این مدعا است.

فرماندار شهرستان امیدیه در پایان بیان کرد: وظیفه خود میدانم از زحمات سایر مسئولین و دست اندرکاران عرصه تعلیم و تربیت شهرستان بویژه جناب چمن نژادیان تقدیر نموده و از مدیریت جدید میخواهم با شتاب و تلاش مضاعفی،بر موفقیت ها و پیشرفت های آموزش و پرورش شهرستان امیدیه گام بردارد.

در ادامه این آیین رئیس سابق اداره آموزش وپرورش شهرستان امیدیه با بیان اینکه پیشرفتهای حاصل دراین منطقه را مرهون کوشش و همکاریهای مداوم مسئولین و  فرهنگیان منطقه دانست،اظهار کرد: در طول دوران مسئولیت خود تلاش داشتم تا با نظم و عدالت در مسیر سربلندی و سرافرازی فرهنگیان عزیز و تقویت عرصه تعلیم و تربیت در شهرستان امیدیه گام بردارم.

محمدرضا چمن نژادیان افزود: کیفی بخشی فعالیتهای آموزشی وپرورشی –اجرای برنامه های تشویقی برای حضور دانش آموزان در جشنواره ها ومسابقات –برگزاری کارگاههای آموزشی فرهنگیان-برگزاری جشنواره های مختلف شهرستانی و کسب دهها رتبه برتر استان وملی را از موفقیتهای دوره تصدی خود در این اداره عنوان کرد.

وی گفت: معلمی شغل پیامبری است و این مهم وظیفه معلمان را سنگین تر نموده و آموزش زمینه ای برای پرورش است وپرورش به معنای خاص مخصوص انسان است که قرآن کریم در یزکیهم ویعلمهم آن را برترین سرلوحه کار پیامبران قرار داده که معلمان وارث آن هستند.

وی تصریح کرد: آموزش وپرورش دارای هدفهای ایمانی واخلاقی-فرهنگی-خانواده-اجتماعی-سیاسی-نظامی واقتصادی است تا با تحقق آنها فرزندان ما به کیفیت مطلوب با فرهنگ در جامعه برسند تا قانون-ضابطه مندی-صداقت-وفاداری در آنها نهادینه شود.

چمن نژادیان بیان کرد: هدف اصلی تعلیم و تربیت از دیدگاه دین مبین اسلام فراهم آوردن زمینه رشد وتکامل همه جانبه انسان از جنبه های عقلانی-عاطفی-اجتماعی وجسمانی وهدایت سیر تکامل او به سوی وجود کامل مطلق وقرب الهی است.

وی در پایان افزود: زیرساخت توسعه همه جانبه آموزش وپرورش ومحور آن انسان یعنی محصول آموزش وپرورش بوده و برترین الگوی مدیریت برای ادامه امور مدیریت اسلامی است که اصول آن در پیام امام علی(ع)به مالک اشتر آمده است.

در ادامه آیین تودیع و معارفه، معاون اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان اظهار کرد: عرصه تعلیم و تربیت به عنوان یکی از مهمترین عرصه های توسعه و پیشرفت کشور است و خوشبختانه در شهرستان امیدیه  توسعه فضاهای آموزشی و پیشرفت های علمی و کسب مقام های برتر در رشته های آموزشی و پروشی موجب شده تا این منطقه از مناطق برتر استان خوزستان باشد.

دکتر اردشیر شجاعی ضمن تقدیر از تلاش وزحمات رییس سابق آموزش وپرورش امیدیه، از رییس جدید نیز خواست با همکاری فرهنگیان و مسوولان گام های موثری در پیشرفت این منطقه برداشته شود.

در پایان مراسم رییس جدید آموزش وپرورش امیدیه بیان کرد: توفیق خدمتگذاری در میان مردم ولایتمدار، شهیدپرور و معتقد و همراه با نظام در شهرستان امیدیه افتخار بزرگی است که نصیب من شده است و امید است با همیاری فرهنگیان بزرگوار،مسئولین و مساعدتهای مدیرکل آموزش و پرورش استان،شاهد ادامه موفقیتها و توسعه فضاهای عمرانی و تقویت جایگاه آموزش و پرورش در این منطقه باشیم.

در پایان این آئین از تلاشهای محمد رضا چمن نژادیان  رئیس سابق اداره آموزش و پرورش شهرستان امیدیه  تقدیر و احمدرضا کرایی بعنوان رئیس جدید این اداره معرفی شد.

 

نمایش موجودیت‌ها