date_range سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۰۵:۳۸ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

نمونه‌گیری ژنتیک از خانواده قربانیان کشتی سانچی در فارس

نمونه‌گیری ژنتیک از خانواده قربانیان کشتی سانچی در فارس
منبع خبر: خبرگزاری برنا
دسته خبری: جامعه|کشتی

مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس گفت: نمونه‌گیری ژنتیک از خانواده کاپیتان و سه سرنشین دیگر نفتکش سانچی در فارس انجام شده است.

به‌ گزارش خبرگاری برنا از فارس،دکتر سعید غلامزاده گفت: پس‌ از یافتن اجساد ۳ تن از خدمه کشتی سانچی، برای بررسی و احراز هویت اجساد باید از تمام خانواده‌های 32 دریانورد فوت شده در این حادثه‌، نمونه‌ی ژنتیکی تهیه شود.
وی  گفت: در این راستا، پس از هماهنگی بین سازمان پزشکی قانونی کشور و سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران، با توجه به سکونت تعدادی از خانواده‌های خدمه در استان فارس، از بستگان درجه یک کاپیتان و سه دریانورد دیگر نمونه‌ی ژنتیکی تهیه شده است.
رئیس پزشکی قانونی فارس با یادآوری اینکه پزشکی قانونی تهران نیز از خانواده‌های 12 سرنشین آن نفتکش نمونه‌گیری انجام داده است، گفت: خانواده‌های سایر خدمه نیز پس از پیگیری و معرفی از سوی سازمان بنادر و کشتیرانی برای نمونه‌گیری به سازمان پزشکی قانونی معرفی خواهند شد .
لازم به ذکر است به‌دنبال برخورد نفتکش سانچی با یک کشتی باربری چینی در تاریخ 16 دی، نفتکش ایرانی دچار حریق شد و 32 پرسنل حاضر در آن فوت کردند؛ تاکنون اجساد سه تن از این افراد پیدا شده است. 
 
نمایش موجودیت‌ها