date_range دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۰۸:۱۰ ب.ظ

در «جمعه با سیاست» مطرح شد: سیاست‌های غلط حوزه پولی بانکی یکی از آسیب‌های جدی اقتصاد

در «جمعه با سیاست» مطرح شد: سیاست‌های غلط حوزه پولی بانکی یکی از آسیب‌های جدی اقتصاد
منبع خبر: خبرگزاری برنا
دسته خبری: سیاست|مجلس

روز جمعه علی ظفرزاده دبیرکل جمعیت تولیدکنندگان ایران و محمدحسن‌نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مهمان برنامه «جمعه با سیاست» در رادیو تهران بودند که در این برنامه از مصائل اقتصادی کشور سخن گفتند.

 

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، علی ظفرزاده، دبیر کل جمعیت تولید کنندگان ایران در گفت و گو با رادیو تهران برنامه جمعه با سیاست اظهار داشت: یکی از مزایای تولید پایین آمدن نرخ بیکاری است، بعد از خروج آمریکا از توافق برجام باید کمیته ویژه ای در خصوص راه کارهای اقتصادی تشکیل می شد.

وی افزود: مقاوم سازی و فرهنگ سازی اقتصادی یکی از نیاز های ضروری کشور در حال حاضر است. برای خروج از وضعیت فعلی باید فرهنگ تولید گرایی در عرصه ملی شکل بگیرد و دستگاه های اجرایی به امر تولید بها دهند. ما به دنبال این هستیم به جای واردات بی رویه کالاهای خارجی، تولیدات داخلی را تقویت کنیم.

علی ظفرزاده خاطرنشان کرد: یکی از آسیب های بزرگ در حوزه اشتغال سیاست های غلط حوزه پولی بانکی است. در شرایط فعلی باید تمام دستگاه ها دست به دست هم دهند تا بخش خصوص واقعی وارد کار شود. امروز تمام دنیا نگران دانش موشکی ایران هستند پس ما می توانیم با تکیه بر دانش داخلی در تمام حوزه ها موفق باشیم. برخی صاحبنظران معتقدند باید یک نهاد فرا قوه ای  با اختیارات کافی ایجاد شود  تا بتوان اقتصاد ایران را دوباره به دوران فعال و پویا بازگرداند.

وی در پایان تاکید کرد: تا زمانی که در حوزه اقتصادی اصلاحاتی رخ ندهد  نمی توان شاهد تحول در این حوزه بود.

محمد حسننژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو بابرنامه جمعه با سیاست  رادیو تهران اظهار داشت: انتخاب شعار های اقتصادی از سوی رهبری در چندین سال گذشته نشان از اهمیت این بخش دارد. زمانی که کالای خارجی را خریداری می کنیم یعنی زمینه کار را برای صنعت گران خارجی مهیا کرده ایم

وی افزود: زمانی که تولید در کشور رونق بگیرد شاهد رفع معضل بیکاری خواهیم بود. موانع پولی بانکی موجود در سر راه تولید کنندگان سبب ایجاد اختلال در چرخه اقتصادی می شود. درست است که مردم باید از تولیدات داخلی حمایت کنند اما تولید کننگان نیز باید موظف به تولید کالای با کیفیت باشند.

حسن‌نژاد خاطرنشان کرد: حسن‌نژادپرداخت وام  با نرخ سود 28 درصد نمی تواند  زمینه ساز رونق تولید  در کشور باشد. کیفیت و قیمت ها باید با یکدیگر متناسب باشد و بر اساس نیاز های روز تولید صورت بگیرد. باید تلاش شود تا با دادن امتیاز به تولید کنندگان داخلی و حمایت از آنان  نرخ کالاهای داخلی در بازار پایین تر از کالاهای خارجی باشد.

نمایش موجودیت‌ها