date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۴۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

عبور ارزش صادرات محصولات پتروشیمی از 9.6 میلیارد دلار

عبور ارزش صادرات محصولات پتروشیمی از 9.6 میلیارد دلار
منبع خبر: عصر ایران
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

مجتمع‌های پتروشیمی ایران تا پایان دی‌ماه سال‌جاری 9 میلیارد و 690 میلیون دلار محصولات پتروشیمی صادر کردند.

عبور ارزش صادرات محصولات پتروشیمی از 9.6 میلیارد دلارمجتمع های پتروشیمی کشور تا پایان دی ماه امسال بیش از 18 میلیون و 588 تن محصول به ارزش 9 میلیارد و 690 میلیون دلار را صادر کردند.

به گزارش عصرایران به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بیش از 9 میلیون و 487 هزارتن محصول به ارزش 4 میلیارد و 815 میلیون دلار صادر شد و در منطقه ماهشهر نیز بیش از 5 میلیون تن محصول به ارزش 2 میلیارد و 767 میلیون دلار روانه بازارهای بین المللی شد.

همچنین تا پایان دی ماه، درسایر مناطق، بیش از 4 میلیون و 400 هزار تن محصول به ارزش 2 میلیارد و 107 میلیون دلار صادر شد.

بر اساس این گزارش ، بالاترین میزان صادرات را از نظر وزنی پتروشیمی زاگرس با بیش از 2 میلیون و 493 هزار تن و پتروشیمی نوری از نظر ارزش با بیش از یک میلیارد دلار در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تا پایان دی ماه امسال به خود اختصاص دادند.

همچنین در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، مجتمع پتروشیمی بندر امام با بیش از یک میلیون و 762 هزار تن صادرات توانست بیش از 880 میلیون دلار صادرات را رقم بزند.

در سایر مناطق نیز پتروشیمی خارک 964 هزار تن محصول را به ارزش بیش از 337 میلیون و چهارصد و بیست و یک هزار دلار روانه بازارهای خارجی کرد و رتبه نخست را درزمینه صادرات به خود اختصاص داد.

تصویرها
عبور ارزش صادرات محصولات پتروشیمی از 9.6 میلیارد دلار
نمایش موجودیت‌ها