date_range پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۱۰:۵۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته
منبع خبر: عصر ایران
دسته خبری: سیاست|دولت

هنوز عطر امیدی را که بعد از خرداد 92 و اردیبهشت 96 در مشام‌مان بود، فراموش نکرده‌ایم. امیدی که این روزها فقط کورسویی از آن باقی است

عصرایران؛ مصطفی داننده- «تعداد زیادی از جوانان عزیز نو اصلاح‌طلب‌ سودای نمایندگی مجلس دارند؛ این حقشان است. مشکل از اعتبار ریخته سیاستمداران بازنشسته‌ای است که مردم باید به “ندای “‌«تکرار می‌کنم» آنان پاسخ مثبت و به جوانان پرشور رای بدهند.»

جملات بالا متعلق به یک عضو جبهه پایداری یا ستون نویس روزنامه کیهان نیست. این سخنان مربوط به حسام الدین آشنا ، مشاور رسانه‌ای رییس جمهور روحانی است.

عجیب است، نه؟

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلید شان قفل‌ها را باز کنند.

بله، شاید دیگر « تکرار » جواب ندهد اما اشکال از فرد « تکرار» کننده نیست بلکه از افرادی است که قدر این رای و حمایت را ندانستند و امروز زمینه ساز بی‌اعتبار شدن جریان اصلاحات و اعتدال شده‌اند.

بر هر کسی پوشیده باشد بر خودتان پوشیده نیست که در هر دو انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و 96 چه سبد رایی داشتید و اگر همین اعتبارها نبود شاید الان فرد دیگر ردای ریاست جمهوری ایران را به تن کرده بود.

چه زود حوادث مجلس نهم فراموش شده است. شاید اگر همان‌ها در مجلس دهم هم بودند الان نیمی از کابینه رییس جمهور طعم گس استیضاح را چشیده بودند.

شکایت از داستان «تکرار» و اعتباری که خرج شد، گلایه درستی است، چرا که خرج انسان‌هایی شد که آنچه نشان می‎‌دادند نبودند و زمینه ساز ناامیدی مردم را فراهم کردند.

امروز خیلی‌ها نگران هستند.  نگران روزهایی دیگر آنهایی که با شور و شوق در اردیبهشت 96 به پای صندوق رای آمدند و نام حسن روحانی را بر روی برگه‌های رای نوشتند و یا 30 ستون خالی برگه‌های خود را با لیست امید پر کردند، دیگر حاضر به حضور پای صندوق‌ها نباشند.

نگران تکرار دوباره داستان 84 و آن 8 سال جبران ناپذیر در کشور.

هنوز عطر امیدی که بعد از خرداد 92 و اردیبهشت 96 در مشام‌‎ها هست و آن را فراموش نکرده‌ایم. امیدی که این روزها فقط کورسویی از آن باقی است، آنهم نه به خاطر عملکرد دولت و مجلس  بلکه به خاطر اینکه فکر می‌کنیم مردم آمریکا دوباره سکان ینگه دنیا را به ترامپ نمی‌سپارند.

البته شاید هم دوستان تصور می‌کنند با زدن راهنمای راست، می‌توانند ادامه مسیر را به سلامت طی کنند و دیگر احتیاجی به حامیان خود در سال 92 و 96 ندارند. شاید آنها فکر می‌کنند با بازگشت به اصل خود، اوضاع بهتری خواهند داشت. 

شاید خالی از لطف نباشد که این نوشتار را با شعر از باباطاهر به پایان برسانیم.

به بندم شال بر بندم قدک را      بنازم گردش چرخ وفلک را

به گردم آب دریا ها سراسر         بشویم هردو دست بی نمک را

تصویرها
اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته
نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  ناشناس

  مطمئن باش تاریخ حقیقت رو خواهد نوشت نه این جملات را

  پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۱:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  بزرگش نخوانند اهل خرد که نام بزرگان به زشتى برد واقعا متاسفم براى این آقا. آقاى خاتمى در آن زمان و موقعیت بهترین تصمیم را گرفتند. یک روزى در کتابهاى تاریخ آینده خواهند نوشت او کسى بود که قلبش براى ایران مى تپید و با بزرگوارى و خلوص آبروى چندین ساله را تضمینى براى آینده ایران قرار داد. اینکه امثال همین آقا با سرمایه اجتماعى او چه کردند ربطى به آقاى خاتمى ندارد.

  پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۶:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ایرانی

  روحانی مملکت را به قهقهرا برده اونقدر شما به ۸سال احمدی نژاد میگین جبران ناپذیر واقعا کمی انصاف و شرافت هم خوب هس

  پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۳:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  محسن از بوشهر

  حداقل انتظاری که از روحانی می‌رود، کنار گذاشتن این آدم نمک‌نشناس است!

  پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  خویی

  من که دستم را داغ کرده ام دیگر به هیچ گروهی وحزبی اعتماد نکنم

  پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۰:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  sam

  ساده این شما.

  پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۴:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  اتفاقا بخش اعظمی از تقصیرات گردن تَکرار کننده است ، چون ایشون خودش 8 سال رییس جمهور بود ، میدونست دایره ی قدرت رئیس جمهور چی هست و چی نیست. ولی پشت وعده های حسن آقا در اومد . نمیتونید تطهیرش کنید، البته از شما جماعت اصلاح طلب این کارها دور از انتظار که نیست هیچ ، بلکه ذات رفتاری شماست :)

  پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۰:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  8 سال آقای روحانی به دوران احمدی نژاد هیچ برتری نداشت. بهتره بگید این 16 سال عقب ماندگی

  پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۲:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  احمدی نژاد حتمابرتری داشت: مسکن مهر با همه اشکالاتش مشکلاتی رو حل کرد. وام های ازدواج و یارانه ها مشکلاتی رو حل کرد. کارهای زیرساختی مثل جاده و بیمارستان. رشد علمی چشمگیر. محبوبیت در جهان اسلام. پیشرفت هسته ای.

  پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۷:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  اگر روحانی یک خانه تکانی درست در حتی همین سال آخر هم انجام دهد، کمی از مشکلات کاسته می شود. البته باید یادآوری نمود که تکرار برای حفظ امثال ظریف و زنگنه بود و نه این آقایان.

  پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۲:۰۰ ق.ظ